Zpět na Ke stažení

Čeština

Armored Warfare sice není hrou, která by oficiální cestou nabízela lokalizaci v češtině, nicméně to neznamená, že byste si ji nemohli v našem mateřském jazyce zahrát. Dá se do ní totiž stáhnout neoficiální čeština, jejímž autorem je hráč pítt64, kterého mnozí z vás již jistě znají. Přeloženo je přibližně 90% textů, krom titulků a několika menších drobností. Tímto mu patří velký dík. Věřím, že jeho usilovné práce si cení nejeden český či slovenský hráč. Kdo by totiž nechtěl mít tanky v češtině, že?

Jak na to:
Abyste si mohli češtinu stáhnout, je nejprve nutné registrovat se na fóru World of Wars a přihlásit se na něj, protože jinak se do části s lokalizací nedostanete. Po úspěšném přihlášení pak stačí přejít do části fóra, která je věnována hře Armored Warfare, a vyhledat v ní téma Lokalizace. Zde můžete autorovi češtiny nejen poděkovat, ale rovněž posílat upozornění na chyby v překladu a vůbec poskytnout mu jakoukoliv zpětnou vazbu, díky které bude moct češtinu nadále vylepšovat.

Instalace:
Návod na instalaci a další podrobnosti najdete přímo na fóru s češtinou. Instalace je ale vcelku jednoduchá. Ve stručnosti – stažený soubor „english.zip“ si někde uložte do počítače. Poté jej otevřete a jeho obsah překopírujte do složky „localization“, kterou najdete v hlavním adresáři hry. Cesta například vypadá takto: „C:\MyGames\Armored Warfare MyCom\localization“ – záleží na tom, kde máte hru nainstalovanou. Pokud to po vás bude chtít přepsat některé soubory, dejte je přepsat. Tím by měla být čeština úspěšně nainstalována.

S každou novou aktualizací hry může dojít k tomu, že některé části češtiny nebudou správně fungovat. Stačí, aby vývojáři některé soubory pozměnili, a překlad již nemusí být kompatibilní. Proto je nutné sledovat výše uvedené fórum a stáhnout si případné opravné balíčky, které češtinu upraví pro nejnovější verzi hry. Jejich instalace probíhá obdobným způsobem, který je popsán v předchozím odstavci.

Upozornění:
Než si však češtinu nainstalujete, mějte na paměti ještě jednu důležitou věc. Armored Warfare totiž jakékoliv modifikování herních souborů, bez čehož se tvorba překladu samozřejmě neobejde, nepodporuje a je zakázané. Česká lokalizace je sice vývojáři tolerována, ale nezapomeňte, že si češtinu instalujete na vlastní riziko. Pokud tedy jejím vlivem dojde k jakýmkoliv problémům, autor se od nich distancuje.