Jak se to teď vlastně má s webem?

Na konci minulého roku jsem se zde s vámi loučil a provoz tohoto webu ukončil, to si jistě pamatujete. Přesto, jak vám nejspíš neuniklo, v poslední době začaly vcházet opět nové články. Jistě se teď proto ptáte, jak to tedy vlastně je. Je provoz webu Awečko.cz obnoven? Vrátil jsem se zase ke psaní? Nebo je to jen dočasný záchvěv nostalgie? Asi by ode mě bylo proto fér, abych se k tomu teď nějak vyjádřil. Nu, tak pojďme na to.

Důvody, které mne vedly k ukončení činnosti tohoto webu, si můžete přečíst zde. Nebudu vám lhát. Hned poté, co jsem onen článek zveřejnil, jsem tak trochu litoval, že od tohoto projektu upouštím. Situace ale tehdy byla, a vlastně pořád je, dost komplikovaná a já fakt nemám tolik volného času, abych se tomu zde věnoval naplno. Jenže žádný jiný podobný web v češtině věnovaný Armored Warfare tu není a já si toho jsem moc dobře vědom.

S myšlenkou, že bych se k webu opět vrátil, alespoň v omezené míře, jsem si tak pohrával už dlouho. Z toho důvodu jsem web ostatně udržoval dál v chodu, i když na něm aktuálně nic nového nevycházelo. Okolnosti ale moc nepřály a přibližně před dvěma měsíci jsem v důsledku neustálých útoku spamu musel web definitivně smazat. Tehdy jsem si myslel, že je nadobro pryč. Všechny ty články a stovky hodin práce byly během jediného okamžiku hozeny do koše. Myšlenka obnovy projektu se tak na čas vzdálila.

Možná tomu pomohla půlroční pauza, možná i smíření s faktem, že Armored Warfare už prostě lepší nebude. Ale i přes své mouchy je AW stále dobrá hra a rád se k ní vracím, což ostatně můžete sledovat na mých streamech, kde jsem ji zase začal aktivněji hrát. Důvod je jednoduchý – tanky mi chyběly a z dostupných her je pro mě Armored Warfare pořád nejlepší kombinací arkády a zábavnosti. A s návratem do hry znovu ožila i myšlenka opět psát web.

Hned na rovinu ale říkám, už se k tomu nechci vracet v takové míře, na kterou jste byli zvyklí. Abyste mi rozuměli – původní plán obnovy webu byl takový, že vybuduji nějakou novou, jednoduší stránku, kam prostě budu jen jednou za čas přispívat ohledně novinek a dění kolem hry. Už žádné kompletní překlady celých článků, žádné rozebírání každé bezvýznamné novinky. Zkrátka čistě informativní blog o hře, kam budu stručně psát, jen když budu já chtít a o čem chtít.

A teď začíná ta pravá zábava. Po nainstalování nového Word Pressu na hosting jsem zjistil, že i přes smazání veškerého obsahu stránek zůstaly předchozí články zachovány. Nevím, jak je to možné, ale je to tak. Řekl jsem si tedy, že začínat nový, jinak strukturovaný web, by byla škoda, a tak jsem opět nainstaloval stejnou šablonu a web proto vypadá stejně jako dřív, jen s mírnými vylepšeními. Volejte sláva! Awečko.cz je zpět v plné parádě… A nebo ne?

Samozřejmě, že tak jednoduché to zase není. Problém, který se vyskytl, je ten, že se smazaly všechny obrázky a jejich návrat je poměrně komplikovaný, protože redakční systém používá různě vygenerované velikosti. To tedy v praxi znamená, že každý obrázek, co jsem kdy na web nahrál (a že jich nebylo málo), musím ručně upravit na tři různé verze a poté ho nahrát do správné složky na webu. Bohužel, ne všechny obrázky, které jsem používal v článcích, měly stejný poměr stran, a tak je to někdy skoro až detektivní práce. Stačí jedna nepřesnost v názvu souboru a už se obrázek nezobrazí.

Obnovit všechny ztracené obrázky bude tedy ještě práce na dlouho, ale postupně se to daří, a to i u starších článků. Někdo možná řekne, že je to zbytečné, protože staré články nikdo číst nebude. Jenže když už tam jsou, a já je rozhodně mazat nebudu, chtělo by je to mít opět i s vizuálním obsahem a to bez ohledu na stáří – hlavně kvůli archivu. Jde to sice pomalu, ale věřím, že se to podaří. Už teď si můžete zpětně listovat v článcích až do půli minulého roku, kde se mi již z 99% obrázky podařilo obnovit. Snad jedině u prohlížení v mobilu stále chybí, ale to nevím, čím je.

Ale teď už zpět k tomu nejdůležitějšímu. Jak to bude dál a co můžete od webu očekávat? Na faktu, že jsem na to stále sám, se nic nezměnilo. A protože času, který bych mohl obětovat psaní, není mnoho, rozhodl jsem se to tentokrát pojmout trochu jinak. Nečekejte tu už každodenní obsah ani překlady oficiálních článků. To, co tu nyní najdete, budou spíše stručné informace o chystaných věcech a občas proložené nějakým článkem, napíšu-li nějaký. Zaměřit se chci hlavně na to nejpodstatnější, jako jsou nové tanky, mapy, události a akce, a to opravdu jen stručnou formou, viz dnešní článek o kamuflážích.

Samozřejmě, stále platí i moje nabídka. Pokud se mezi vámi najde někdo, kdo by chtěl o hře psát, pomoct mi s články, dělat překlady nebo prostě jen informovat ostatní o tom, co se děje, máte dveře otevřené. Stačí mi napsat na email redakce@awecko.cz a já vám udělím přístup do systému. Samozřejmě vám za to nic dát nemohu, protože ani já z toho nic nemám. Ale pokud vás hra baví a chcete něco udělat pro komunitu, je toto ten nejlepší způsob, jak se realizovat. Věřte, že vím, o čem mluvím, protože jinak bych se k tomu ostatně nevracel 🙂

Váš Najlvin

1 komentář

  • HRDSTL on 30. 6. 2022 at 15:12
  • Reakce

  Ahojte,
  tak sme radi že sa nam Najlvin vratil….
  Osobne mi web nechýba, články si prečitam aj na origoš webe, ale rád si pozriem občas tvoje videjká či streamy (ak stihnem). V AWčku mam už všetky X tier vyskúmane a tak zvažujem, že si dam chvílku pauzu, aspoň do doby kym spustia Battle Path. Včera sa mi podarilo obnoviť ruský účet WOT, tak nahliadnem trošku do zákulisia čo nového a oprášim moju milovanú STRV103B (cca po 2 rokoch)

  PS: ak je tu nejaky velitel slovenskeho klanu, rad sa pridam a budem čakať INVITE 🙂

  Prajem všekym veľa úspechov a hlavne veľa DMG 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.