Jak na prémiový obsah zdarma

V tomto článku, určeném hlavně pro ty z vás, kteří s hraním Armored Warfare začínají, se vám pokusíme stručně shrnout způsoby a tipy, jak se bez investic dostat k prémiovému obsahu, nebo alespoň k jeho části. Prémiovým obsahem budeme pro účely tohoto článku myslet zejména různé prémiové tanky, zlaťáky a prémiový účet, tedy věci, které se hraním běžně nedají vyjezdit. Snad vám tak pomůžeme udělat si představu o tom, jak i bez placení získat něco z těch lákavých věcí, které vám do značné míry mohou zpříjemnit další hraní.

Denní přihlašování

Asi nejjednodušším a nejdostupnějším způsobem, jak získat zlaťáky nebo prémiový účet zdarma, je denní přihlašování do hry. Launcher je totiž opatřen odměnami, které si můžete každý den po spuštění hry vybrat. V týdenním cyklu tak lze získat 120 000 kreditů, 5 000 reputace (volných zkušeností), jednu zlatou bednu, jednu platinovou bednu, jeden den prémiového účtu a 100 zlaťáků. Ze zmíněné platinové bedny máte navíc určitou šanci, že obdržíte další zlaťáky nebo dny prémiového účtu navíc.

Ovšem k tomu, abyste plně využili potenciálu tohoto odměnového mechanismu, je nutné hru zapnout každý den. Stačí se jen přihlásit do garáže, hrát není potřeba. Pokud ale jeden den vynecháte, například zapomenete nebo nemáte čas, postup denními odměnami se restartuje a příště budete opět začínat na té nejnižší odměně. Je tedy potřeba si to hlídat a poctivě každý den hru alespoň jednou spustit.

Bonusové kódy

Dalším z oblíbených způsobů, jak se dostat k některým prémiovým věcem, jsou bonusové kódy. Čas od času se objeví nějaký kód, který může obsahovat různé zajímavé věci, od zlaťáků přes prémiový účet až po prémiové tanky. Bohužel, v poslední době už takových akcí s kódy moc nebývá. V současné chvíli lze ale bez větší námahy dostat alespoň jeden kód na takzvaný „Startovní balíček“, odkaz je ostatně uveden na pravé straně tohoto webu. Tento kód, pokud si jej na uvedené stránce vyzvednete a na webu hry ve svém profilu aktivujete, obsahuje 7 dní prémiového účtu a prémiový bitevní tank IV. úrovně Type 59 Legend. To do začátku určitě není špatné.

Akce a mise

Velmi často, při příležitostech nějakých významných dní, se dělají speciální akce a mise. Součástí bývají například dárkové bedničky v MyLoot obchodě, které mohou obsahovat hromadu zajímavých věcí, včetně prémiových dní, zlaťáků a podobně. Ne zřídka se touto cestou rozdávají i speciální bedny, které se jinak běžně prodávají za peníze a z nichž můžete obdržet dílky na některé vzácné prémiové tanky, tak i samotný tank, tanky do pronájmu a prémiový účet či zlaťáky. Z toho důvodu je vždy dobré sledovat aktuální dění a každou dárkovou bedničku, která se objeví, si vyzvednout.

Součástí akcí bývají také různé mise přímo ve hře, složené většinou z naprosto triviálních úkolů. Takovéto mise jsou omezeny dobou trvání příslušné akce a mohou mít různé podoby i nejrůznější odměny. Není ale vzácností, že plněním těchto misí můžete získat například prémiový tank nebo speciální vzácné bedny s dalšími odměnami. Většinou se jedná o mise časově omezené, ale jak už jste si možná všimli, tak ve hře naleznete i mise trvalejšího charakteru. Například kontrakty aktuální sezóny nebo klanové kontrakty.

Kontrakty

Kontrakty, které platí vždy pro danou sezónu, mají předem definované úkoly a za jejich plnění získáváte standardní bedničky s odměnou a speciální body. K dispozici je vždy několik úkolů, z nichž každý den je možné dokončit maximálně dva. Po dosažení určeného množství bodů, postup můžete kontrolovat přímo v okně mise, vám do vaší garáže bude připsána hlavní odměna v podobě prémiového tanku, který je pro danou sezónu určený. Po získání této odměny navíc místo tanku zastoupí další speciální bedničky, získávané obdobným způsobem jako hlavní odměna. Z nich máte šanci získat další prémiový materiál, včetně tanků.

U klanových kontraktů, které mají neomezenou dobu trvání nezávislou na aktuální sezóně, jsou pak hlavní odměnou speciální tanky řady Hades, což jsou de facto standardní tanky s unikátní kamufláží a prémiovým statusem. Vzhledem k tomu, že se jedná o prémiové stroje IX. a X. úrovně, je však jejich získání podstatně náročnější a v tomto případě se neobejdete bez klanu. Pokud ale v klanu jste, je to další možná cesta, jak se hraním a plněním úkolů dostat ke vzácným prémiovým tankům, které pro rychlejší výdělky ve vaší garáži rozhodně najdou uplatnění. Případně, pokud tank nechcete, můžete získané dílky vyměnit za zlaťáky.

Speciální operace

Ve speciálních operacích, neboli příběhovém PvE, lze dvakrát do týdne získat standardní bedničky s odměnou. Z nich máte opět určitou malou šanci dostat zlaťáky nebo prémiový účet, byť v tomto případě se jedná spíše o symbolické množství. Bedničky obdržíte ve chvíli, kdy odjedete všechny dostupné speciální operace v dané sezóně, zpravidla jsou čtyři. Pokud je splníte s tanky do VIII. úrovně, tedy na nižší obtížnost, dostanete zlatou bedničku. Pokud pak absolvujete všechny mise s tanky IX. a X. úrovně na nejtěžší obtížnost, dostanete bedničku platinovou. Toto lze opakovat dvakrát do týdne. Navíc součástí tohoto cyklu jsou i čtyřnásobky na všechno, takže po každé odjeté operaci dostanete patřičnou hromadu kreditů a zkušeností, což se hodí zejména ve chvílích, když něco expíte.

Víkendové speciálky

O víkendech bývají mimo standardních speciálních operací, které jsou k dispozici nepřetržitě, po omezený čas dostupné i ty z předchozích sezón, případně místo nich jiný zábavný herní mód (například War Games). V tomto případě, pokud opět odjedete všechny tyto mise, obdržíte jako odměnu speciální bednu, za každou obtížnost jednu. Bedny tohoto typu jsou ale jiné, než ty standardní. Z takové bedny totiž padají náhodné prémiové tanky do pronájmu. Pakliže už hrajete Armored Warfare nějakou dobu a tank, který vám z takovéto bedny vypadne k pronájmu, již v garáži vlastníte, můžete získaný pronájem v inventáři prodat a jako kompenzaci obdržíte 125 zlaťáků. Tímto způsobem tak lze opět získat něco navíc do vaší virtuální kasičky.

MyLoot a myCoins

Dobré je čas od času sledovat dění v MyLoot obchodě, kde se může objevit nějaká dárková bedna, která nebyla předem ohlášená nebo není dle výše uvedených pravidel vázána k určité akci. Neomezujte se ale jen na sekci Armored Warfare, ale je dobré se podívat i na ostatní hry z distribuce společnosti My.com. Stejně jako u AW se i v ostatních hrách někdy rozdávají dárky prostřednictvím MyLoot. A jejich součástí bývají i myCoiny, neboli speciální měna, kterou lze pak uplatnit na nákup speciálního zboží v MyLoot obchodě.

Za tuto měnu si pak v části věnované Armored Warfare můžete koupit například speciální bedničky, které obsahují buď insignie, šanci na výhru zlaťáků a nebo náhodně vygenerované prémiové tanky. Poslední jmenovaná bedna je sice nejdražší, ale máte zaručeno, že vám z ní vypadne jeden z uvedený prémiových tanků II. až VII. úrovně. Tato cesta sice není moc efektivní, ale je tu a bylo by škoda ji čas od času nevyužít, když je to možné.

Soutěže

Jednou z posledních možností, jak se dostat k prémiovému obsahu bez placení, jsou různé soutěže, ať už pořádané přímo tvůrci hry nebo samotnou komunitou. Touto cestou lze získat ceny různých typů a hodnot. V tomto případě je to samozřejmě hodně o štěstí, případně i o vašich dovednostech. Ale vzhledem k tomu, že se všelijaké soutěže nebo dokonce celé turnaje pořádají několikrát do roka, byla by škoda těchto příležitostí nevyužít. Z toho důvodu doporučujeme, abyste pravidelně sledovali dění kolem hry, třeba prostřednictvím našeho webu, ať o podobných chystaných akcích víte předem.

Achivementy

Plněním achivementů sice nezískáte přímo prémiový obsah v pravém slova smyslu, ale hráči na ně často zapomínají. Přitom vám mohou velice ušetřit. Jde o to, že hra obsahuje nespočet základních achivementů, neboli jakýchsi úkolů, po jejichž splnění dostáváte odměny. Tyto odměny mohou být v podobě určitých jednorázových částek kreditů, reputace, ale také základních nátěrových barev či kamufláží s neomezeným použitím. Zejména pak kamufláže vám mohou ušetřit mnoho vynaložených prostředků.

S každou sezónou a novou várkou speciálních operací navíc přichází i sada nových achivementů a výzev s dalšími odměnami. Stejně jako ostatní achivementy je najdete pod příslušnou záložkou ve vašem Dossier. Pokud tedy máte nouzi o kredity, chcete nějaké volné zkušenosti nebo nechcete utrácet za drahé kamuflážní nátěry na všech vašich tancích, pak je právě tento způsob nejlepší cestou, jak efektivně využít možnosti hry bez zbytečného placení. A to zcela jistě ocení hlavně úplní nováčci.

Battle Path

Nakonec zde uvedeme ještě Battle Path, neboli cestu bojovníka, protože i tímto způsobem lze získat řadu speciálních odměn a unikátních prémiových tanků. Záměrně ho však uvádíme až na konec tohoto článku, neboť tato speciální kampaň plná lákavých odměn se neobejde bez určité počáteční investice ve zlatě. Vyžaduje to proto trochu ekonomického myšlení a včasné přípravy. Když si to pak ale celé nakonec spočítáte, tak zjistíte, že za relativně nízkou cenu vstupenky můžete získat zboží několikanásobně vyšší hodnoty. A nejlepší na tom je, že když se dopředu dobře připravíte, nakonec do toho nemusíte vrazit ani jedinou korunu. Jen tomu budete muset obětovat nějaký ten čas.

Battle Path je de facto kampaň misí rozdělená do několika, zpravidla tří nebo čtyř, oddělených částí, jejichž finální odměnou jsou buď prémiové tanky, speciální skiny nebo unikátní velitel. Plněním jednotlivých misí získáváte takzvané Battle Coiny, prémiový účet, zlaťáky či další cenné věci. Battle Coiny jsou pak speciální měnou určenou výhradně jen pro tuto konkrétní kampaň, za kterou přeskakujete některé těžší mise, případně kupujete postup na jednotlivé úrovně v celkovém žebříčku odměn. Ty zahrnují řadu úžasných věcí, včetně prémiového obsahu, jako jsou některé vzácné tanky, prémiový účet či zlaťáky. Třešničkou na dortu pak vždy bývá nějaký unikátní prémiový tank X. úrovně, většinou umístěný na 50. ranku.

Součástí kampaně Battle Path pak vždy bývají i speciální bedny, které obsahují dílky na další unikátní prémiový tank, většinou VIII. úrovně. Tyto bedny lze získat postupným odemykáním jednotlivých úrovní postupu v žebříčku odměn, případně nákupem za zbylé Battle Coiny, pokud už jste ostatní mise splnili. Budete-li dost snaživí, lze tak touto cestou získat ještě další prémiový stroj, případně zlaťáky, rozhodnete-li se dílky na tento tank prodat. Možností, jak vytěžit z takové kampaně co nejvíce, je víc než dost a vydalo by to na samostatný článek.

Přístup do Battle Path kampaně, která je většinou omezena na 90 dní, stojí cca 3000 zlaťáků. Proto, pokud se chcete této výzvy zúčastnit, je potřeba s tím dopředu počítat a výše jmenovanými způsoby si opatřené zlaťáky našetřit, abyste pak nemuseli za vstup do kampaně nic platit z reálných peněz. Pakliže se budete snažit a plnit mise, a Battle Path je opravdu dobrou motivací k hraní, tak nejenže se vám část vynaložených zlaťáků vrátí v podobě odměn, ale s trochou vytrvalosti si můžete za cenu pár tisíc zlaťáků opatřit několik prémiových tanků včetně unikátního prémiového tanku X. úrovně. Například v posledním Battle Path to byl Object 490, předtím zase turecký Altay. A to už se vyplatí.

Tímto jsme vám vyjmenovali několik možných způsobů, jak se v Armored Warfare dostat k prémiovému obsahu i bez placení. Jak vidíte, v porovnání s ostatními obdobnými hrami je těch cest poměrně mnoho a s trochou trpělivosti si tak můžete vyjezdit i nějaké ty vzácnější věci. Samozřejmě oproti platícím hráčům to budete mít o mnoho složitější a k některým nejvzácnějším věcem se nejspíš nedostanete. Výhodou Armored Warfare ale bezesporu je, že nic z toho vlastně ani nepotřebujete. Hru si totiž díky vstřícně nastavené ekonomice a herním mechanikám bez problémů užijete i bez prémiového obsahu.

5 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Iosifek on 18. 11. 2019 at 11:40
  • Reakce

  Upřesnění:
  Kontrakty mají dvě mise, které se resetují po 24h, a dvě mise s resetem po 7dnech. Pokud misi ten den/týden neuděláte, tak čekačka odpadá a dostanete hned další misi.
  Speciální operace mají reset po 3 dnech.

  Vřele doporučuji si prostudovat podobnosti odehrané bitvy. Je tam uvedeno na levé straně čeho jste dosáhli (poškození, atd) a vpravo, co jste za to dostali. Podle toho můžete řídit svůj herní styl., taktiku. Campers bez spotu, např artyna, bude vždy bita, ať nastřílí sebevíc.

   • Beeda2004 on 18. 11. 2019 at 13:45
   • Reakce

   tak u arty zalezi jak s ni clovek hraje ja jezdim normalne na close combat, protoze armoru to ma stejne dost na autocanony a sem tam odrazi i normalni delo, expy mam v pohode stejne jako ostatni, cekani na startu s artynou je nesmysl, protoze to akorat prodluzuje dobu zasahu a snizuje sanci na to ze se clovek trefi

    • Iosifek on 18. 11. 2019 at 14:30
    • Reakce

    Bedo, jistě, tak se s ní dá hrát. o takové artyně lze jen těžko říci, že to je campers. 🙂 Ale není k tomu učena.
    Beru to, že tenhle článek je určený těm, co začínají. A proč se žene aryna v čele útoku? Na to dostanou odpověď právě v těch statistikách.
    Když ještě existovalo ofiko fórum, tak jsem četl dost příspěvků typu: „Já jsem nastřílet 15k, on 6k a je v hodnocení přede mnou!“ Odpověď je většinou prostá, 6k nastřílíno + 15k naspotováno + nějaké ty body za detrack + obsazení báze nebo sekundárek. Dohromady určitě víc, než čistejch 15 dmg jen nastřílených camperem z A0.
    Já mám campers MBT v týmu PvE rád, já jim to nasvítím, nastřílím si, a ta jejich dmg jde také za mnou, jako naspotovaná. Za naspotovanou dmg je stejně tolik, jako za nastříleno, jen je to v jiné kolonce.

     • Beeda2004 on 18. 11. 2019 at 17:52
     • Reakce

     ja doufam ze casem upravi artinu ze bude mit i klasickej pohled na primou strelbu, to je asi jedina jeji nevyhoda

      • padik32 on 26. 11. 2019 at 4:53

      Tak na to nespoléhej, jediná šance je střílet tím stylem, že si označíš tank a a počkáš až doměří cíl a pálit. A popravdě jsou i vcelku přesné, zda ti nezajede za roh. Jinak to killuje docela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.