Hybridní a elektrické pohony vozidel

Jak jistě víte, většina tanků jezdí či v minulosti jezdila na naftu nebo benzín. Éra spalovacích motorů ale postupně ustupuje a trendem 21. století je spíše vše elektrifikovat, nebo alespoň opatřit moderním hybridním pohonem. A možná se budete divit, ale ani u vojenské techniky tomu není jinak. Jenže všechno má své výhody i nevýhody. Co se zprvu může zdát jako skvelý nápad, se časem může ukázat jako slepá cesta. Ostatně, o tomto obsáhlém tématu si nyní máte možnost přečíst v novém článku na oficiální stránce hry (v angličtině), viz odkaz na konci tohoto příspěvku.

Snaha o elektrifikaci vojenských vozidel nebo alespoň její částečné využití v podobě diesel-elektrických pohonů, tu byla již od samých počátků. V celé tankové historii tak spatřilo světlo světa několik různých projektů a experimentů, které ovšem většinou zase rychle zanikly a staly se tak slepou uličkou tankového vývoje. Sen o elektrikou poháněných vozidlech, včetně tanků, však stále žije. A s postupujícími moderními technologiemi a jejich zdokonalováním se může zdát, že jsme naplnění tohoto snu blíže než kdy dříve.

Přestože vývoj elektrikou poháněných vojenských vozidel je stále spíše okrajovou záležitostí a jedná se prozatím jen o návrhy či prototypy – nemluvě o nevýhodách, které i přes dnešní pokročilé technologie tento pohon přináší – v Armored Warfare již jeden takový stroj najdete. Jedná se o turecký tank Altay, který je ve hře uveden v uvažované podobě právě s elektrickým pohonem. Vozidlo tak prozatím jako jediné disponuje jedinečnými vlastnostmi a zvukem elektrické jednotky. Určitě jste si již všimli jeho neobvykle tichého chodu a příjemné pohyblivosti.

Pokud ovšem tank Altay v garáži nevlastníte, jelikož byl tento stroj hlavní cenou minulého Battle Path a popravdě nebylo vůbec jednoduché se k němu dostat, nemusíte být smutní. Hra Armored Warfare se totiž odehrává v blízké budoucnosti, a tak je jen logické, že i dnes vyvíjená vozidla s elektrickým pohonem zde mají své místo. Proto vývojáři slibují, že se můžete do budoucna těšit na další obdobná vozidla, která časem do hry přibydou. Jaká to ale budou, to je zatím velkým tajemstvím a hádat se nikdo z nás neodváží.

Nicméně nám se v redakci tento nápad rozhodně líbí. Asi se budeme opakovat, ale je to další ze způsobů, jak se Armored Warfare může odlišit od ostatních podobných her. Na hratelnost to sice nebude mít prakticky žádný dopad, ale je hezké vidět, že vývojáři uvažují tímto směrem a nebojí se experimentovat i s takovými věcmi, jako je druh pohonu. Co myslíte vy, přinese to hře něco pozitivního, či to berte jen jako zajímavost kosmetického rázu?

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/electric-dreams

3 komentáře

  • hatifnatt on 23. 8. 2019 at 21:29
  • Reakce

  Vďaka Najlvin za túto stránku. Niečo takéto sa tu už žiadalo 🙂

   • Najlvin on 23. 8. 2019 at 22:44
   • Reakce

   Díky. Jsem rád, že se ti web líbí 🙂

  • renin on 24. 8. 2019 at 10:28
  • Reakce

  Skvělá práce Najlvin 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.