Historický skin pro tank Leopard 2A6

Výročí znovusjednocení Německa se blíží (3. října) a vývojáři si pro nás k této příležitosti přichystali nový skin pro německého Leoparda 2A6, kterého v Armored Warfare můžete nalézt na IX. úrovni. Skin se jmenuje Bundeswehr, a pokud Awečko už nějakou dobu hrajete, bude vám tento název pravděpodobně povědomý.

V loňském roce si pro nás totiž vývojáři připravili také skin Bundeswehru, který měnil standardní vzhled Leoparda z technologického stromu na vzhled tanku používaného ozbrojenými silami Spolkové republiky Německo, včetně kamufláže NATO, maskovací sítě a patřičných znaků. Tehdy šlo o tank Leopard 2A5 (VIII. úroveň) a letos tak míříme o jednu úroveň výše. Aby to ale nebylo všechno, tak se tohoto skinu týká i jedna zajímavost. Tento skin totiž přemění Leopard 2A6 na Leopard 2A7.

V dávné minulosti měl Leopard 2 na X. úrovni dvě konfigurace – sériovou, která vypadala jako Leopard 2A6, a vylepšenou, kterou dnes známe jako Leopard 2AX (s pancéřovou sadou Espace). Během jednoho z minulých rebalanců hry byla sériová (základní) konfigurace odstraněna, protože neodpovídala novému vyvážení na X. úrovni. Od té doby jsou však vývojáři neustále žádáni o zavedení Leoparda 2A7, ideálně jako náhrady za nehistorický Leopard 2AX na úrovni X.

Vývojáři ale nemohou Leoparda 2A7 do hry přidat, protože tato varianta již ve hře je, což mi přijde jako zvláštní argument, nicméně budiž. Útěchou nám může být fakt, že když Leoparda 2A6 (IX. úroveň) vylepšíme na nejlepší konfiguraci, tak získáváme všechna zásadní vylepšení, která z verze 2A7 dělají verzi 2A7. Jde například o vylepšenou munici a vylepšený systém FCS. Ostatní vylepšení, kterými Leopard 2A7 disponuje a jsou pro něj v reálném životě nezbytná, například přídavná jednotka APU, nemají v Armored Warfare žádný význam. Vylepšený pancíř verze 2A6, který vychází z poněkud obskurního prototypu Leopard 2A6EX, ve skutečnosti není součástí základního programu 2A7, takže v reálu máme na IX. úrovni prakticky lepší tank, než by byl Leopard 2A7 na X. úrovni. Bohužel jméno stále zůstává Leopard 2A6.

Vývojáři přesto nějakou dobu zvažovali, jak nám přinést to, co požadujeme. A nakonec se rozhodli implementovat Leoparda 2A7 jako skin. Nejprve měli v úmyslu skin pojmenovat jednoduše „Leopard 2A7“, ale po několika dalších úvahách usoudili, že by tento název nesl s sebou očekávání lepšího výkonu. Nakonec se tedy vývojáři rozhodli pro název „Bundeswehr“.

Kromě kamufláže a označení je Leopard 2A7 nejlépe poznat podle výčnělků v zadní části vozidla, v nichž je umístěna jednotka APU. Jsou elegantnější a lépe integrované než krabicovité moduly dřívějších 2A6EX.

Kamuflážní síť, znaky a poznávací značka byly vytvořeny podle konkrétního tanku Leopard 2 patřícího k tankovému praporu 393 (Panzerbataillon 393), který byl dislokován v Bad Frankenhausenu (Thüringen, Německo). Tento útvar nedávno (září 2021) obdržel tanky Leopard 2A7, které nahradily starší modely Leopard 2A6.

Tento skin bude k dispozici také ve vylepšené konfiguraci pancíře. Ačkoli není pro Bundeswehr reálný, odpovídá zhruba dánským Leopardům 2A7DK.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-skins-leopard-2a6-bundeswehr

1 komentář

    • Lolita on 30. 9. 2021 at 15:58
    • Reakce

    Je to krasavec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.