Historické kamufláže – Skandinávie

Pokud jste si oblíbili historické, nebo lépe řečeno autentické maskovací vzory, máme pro vás dobrou zprávu. Do hry se totiž chystají další dvě, tentokrát ze Skandinávie, a doplní je i norská základní barva. Pokud jsou naše informace správné, neměly by být součástí chystané kampaně Battle Path, takže se dá očekávat, že se buď objeví v prodeji, nebo že půjde o odměnu za nějaký blíže nespecifikovaný event.

Skandinávská letní kamufláž bude, jak už název napovídá, poměrně běžný vzor. Namísto jednoho konkrétního národa ponese označení „skandinávská“, protože stejnou kamufláž, což je zajímavé, dodnes používají Švédsko a Norsko (a částečně i Finsko).

Kamufláž se skládá z nepravidelných světle zelených, tmavě zelených, hnědých a černých ploch s ostrými hranami, což ho řadí do oblíbené kategorie „rozbíjejících siluetu“. Norsko používá mírně odlišný tón barev a i v rámci jedné armády mohou mít různá vozidla mírně odlišné odstíny, nicméně celkově je kamufláž stejná. Objevila se v 80. letech 20. století jako standardní maskovací vzor, který se používá v zelených měsících roku. Švédsko, které nebylo součástí NATO, standardní vzor z roku 1986 nepřijalo, ale vyvinulo si vlastní na základě svých specifických potřeb.

Tento vzor lze vidět na všech druzích vozidel, od základních nákladních automobilů a APC až po tanky. V Armored Warfare se bude nejlépe hodit pro hlavní bitevní tanky Leopard 2 (Strv 121 ve švédských službách) a Leopard 2A5 (Strv 122 ve švédských službách) a samozřejmě pro řadu CV90 i Strv 2000 z kampaně Battle Path.

Druhým přírůstkem bude jak jinak než Skandinávská zimní kamufláž, která má dost podobnou historii. Jedná se o variantu letního vzoru, který používají Norsko a Švédsko. Skládá se ze stejného typu ostře ohraničených ploch, ale tentokrát jsou barvy bílé, tmavě zelené a černé. Tento vzor se používá v zimních měsících roku, přičemž černá a zelená barva krásně zapadají do palety prostředí skandinávských lesů. Je to velmi účinná kamufláž do jakéhokoli zimního prostředí.

Kromě výše zmíněných vozidel se tato kamufláž bude velmi dobře hodit i na Leoparda 1A5. Norsko používalo tanky Leopard 1 od 70. let (prvních 78 kusů bylo objednáno v roce 1968 a dodáno v letech 1970-1971), přičemž v roce 1993 bylo 33 vozidel modernizováno na model Leopard 1A5NO. Poslední z celkem 178 vozidel bylo ze služby vyřazeno v roce 2011.

Co se týče norské základní barvy, jedná se o zvláštní odstín khaki, který byl k vidění na norském Leopardovi z praporu Telemark, a to během cvičení v Estonsku v roce 2017.

Jak už to samozřejmě bývá zvykem, obě tyto nové kamufláže a samozřejmě i základní barva budou použitelné na jakákoliv vozidla ve hře (vyjma těch s vlastním skinem). Líbí se vám?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-scandinavia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.