Historické kamufláže – Finsko a Dánsko

Stále platí, že pěkných kamufláží není nikdy dost. A proto se nám vývojáři rozhodli nadělit několik dalších kousků. Kromě dvou skandinávských (norské a švédské) kamufláží, o nichž jsme psali zde, se pracuje také na specifických kamuflážích pocházejících z dalších dvou severských zemí – Finska a Dánska.

Finsko je z vojenského hlediska jednou z nejzajímavějších zemí na světě. Z politického hlediska strávilo většinu druhé světové války jako faktický spojenec Německa proti Sovětskému svazu, aby na jejím konci po obrovském sovětském nátlaku přešlo na jeho stranu. To vedlo k poměrně unikátní a složité situaci, kdy poválečné Finsko nebylo ani sovětským spojencem, ani součástí NATO, ale nebylo ani „skutečně neutrální“.

Jedním z důsledků této situace byla směs západních a východních technologií ve finských službách. Ve finské armádě jste mohli najít nejrůznější nečekané systémy či vozidla a jejich kombinace, včetně tanků řady T-72, CV9030 nebo Leopard 2. To samozřejmě vedlo také k tomu, že Finsko nepoužívalo žádnou kamufláž NATO – raději si vyvinulo vlastní.

Finská letní kamufláž je historickou odnoží stejné kamufláže, jakou používalo Švédsko a Norsko. Ve skutečnosti pravděpodobně pochází ze stejného programu, protože některá švédská a norská vozidla byla vyfotografována s touto kamufláží.

Tuto kamufláž tvoří široké, světle zelené, tmavě zelené a černé pruhy s ostrými okraji. Hnědá barva v tomto případě chybí, ale jinak kamufláž plní stejnou funkci – rozbíjí siluety vozidel na pozadí bujných jehličnatých lesů. K vozidlům, která se k ní pěkně hodí, patří například tanky řady Leopard 2, T-72M1, BMP-2 nebo dokonce CV90 (i když Finsko disponuje jiným modelem, než budeme mít ve hře). Tato kamufláž se používá dodnes.

Druhou kamufláží, která se chystá a rádi bychom vám ji zde ukázali, je dánský letní vzor. Jedná se vlastně o velmi jednoduchou kamufláž – základní barva khaki s velmi širokými černými pruhy. Podobně jako finská kamufláž se i tato používá na nejrůznějších vozidlech ve službách dánské armády, včetně 44 hlavních bojových tanků Leopard 2A7DK a vozidel CV9035DK.

Jak už to bývá pravidlem, obě tyto kamufláže bude možné použít na libovolné vozidlo ve hře (vyjma těch s vlastním speciálním skinem). Zatím není však jasné, jakou formou se k nám dostanou. Buď půjde o odměnu za nějakou akci, nebo budou součástí kampaně Battle Path. Tak či tak, vypadají ale celkem pěkně. Hlavně ta na T-72M1 se mi velice líbí.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-finland-and-denmark

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.