Historická kamufláž z Vietnamské války

Jak už možná víte, vývojáři Armored Warfare plánují 29. září spustit novou událost spojenou s oslavami výročí hry. Událost se bude jmenovat „Riders on the Storm“ a její hlavní odměnou bude prémiový bojový tank VI. úrovně M60A3 SLEP (o kterém bychom se měli dozvědět podrobnější informace později) spolu se speciálním skinem (který fakt vypadá dobře). Získat ale bude možné i další ceny, a to včetně kamufláže odkazující na vietnamskou válku, o níž je ostatně tento celý článek.

Během vietnamské války armáda Spojených států nepoužívala standardizovanou sadu kamufláží. Většina vozidel byla natřena tmavě zelenou a khaki barvou, ale ani jejich přesný odstín nebyl (pravděpodobně v rozporu s tím, co uváděly příručky) přesně standardizován. To však neznamená, že by americká válečná vozidla nebyla nikdy kamuflována. Různé vzory jedinečné pro konkrétní jednotky nebo dokonce jednotlivá vozidla byly poměrně běžné.

Pro nadcházející akci vývojáři vybrali jeden z nejatraktivnějších vzorů, který se jim podařilo dohledat. Historie, která za ním stojí, je bohužel velmi mlhavá. K dispozici je pouze jedna jeho fotografie s M113 spadající pod neznámou jednotku. Neověřené internetové zdroje tvrdí, že M113 patřila rotě F 1. praporu 50. pěšího pluku, která působila ve Vietnamu od prosince 1967 až do ledna 1969 jako jednotka speciálních operací LRP (dálková průzkumná hlídka, předchůdce amerických Rangers).

Jednotky SpecOps byly (a stále jsou) známé nejen svou neortodoxní výzbrojí a taktikou, ale také používáním neobvyklých kamufláží a nátěrů, takže se zdá, že tento nátěr odpovídá jejich profilu, a přestože je vzor zjevně určen pro ukrytí v džungli, my jej budeme moct použít v jakémkoli prostředí a na jakémkoli vozidle ve hře.

Pokud vás však zajímají spíše tradičnější nátěry a máte zájem, aby vaše vozidla nižší úrovně byla historicky přesná, pak tu bude i něco pro vás. Jednou z odměn výše zmíněné akce bude totiž také nová základní barva s názvem Vietnam War Khaki.

Tato barva vychází z tmavě zelené barvy, kterou používaly americké jednotky nasazené ve Vietnamu. Odstín, který vývojáři vybrali, bude tmavý a bude odpovídat odstínu tanku M48, který je k vidění v Muzeu válečných pozůstatků v Ho Či Minově městě (dříve známém jako Saigon).

Jak se zdá, akce „Riders on the Storm“ začíná vypadat čím dál zajímavěji. Máme tu ikonický prémiový tank, zajímavou kamufláž i barvu a velmi pěkný skin, o němž se dozvíme v následujících dnech, pravděpodobně až bude představen samotný M60A3 SLEP. Otázkou ještě zůstává, jaké budou podmínky k získání všech těch pěkných cen. Osobně to vidím na způsob akce, kdy bude třeba splnit určité množství jednoduchých denních úkolů, jak už jsme tu ostatně při podobných příležitostech párkrát měli.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-us-vietnam-war

4 komentáře

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • HRDSTL on 22. 9. 2021 at 19:07
  • Reakce

  Neviem načo vymyšlaju takéto low-tier eventy, keď im to aj tak nikto nehrá. Všetci chcu hrať iba tie vyššie 8, 9,10.

  Event dobry tak pre novačikov (nalákať novych ľudi), …
  Ak dobre viem tak aj RAID čo bol na low-tiery nemal taký úspech ako dúfali…

   • Najlvin on 22. 9. 2021 at 22:14
   • Reakce

   Ale zase já si občas ty šestky zahraji rád a tohle bude fajn kousek do sbírky. Akorát by už měli dodělat ten rebalanc, protože ty šestky jsou na tom teď nejhůř.

   • Petronell on 23. 9. 2021 at 6:18
   • Reakce

   Silně mi připomínáš jednoho… 🙂 :-), že by romario v movém skinu 🙂

    • Petronell on 23. 9. 2021 at 6:19
    • Reakce

    pardon „novém“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.