Historická kamufláž UVZ Early

Jak již víte, v prosinci nás čeká speciální vánoční akce s názvem „Whispers of Frost„. Hlavní cenou této akce bude skin Russian Service Pattern pro BMPT Mod.2017, ale budou zde samozřejmě i další ceny. Jednou z nich bude i historická, respektive spíše autentická kamufláž zvaná UVZ Early. Ta bude použitelná na jakékoliv vozidlo ve hře.

Uralvagonzavod během své dlouhé historie přišel se spoustou efektních nátěrů, určených zejména pro prezentaci vozidel. Tyto „kamufláže“ obvykle nejsou vhodné pro použití na bojišti – místo toho mají ale upoutat pozornost potenciálních zákazníků.

Pouštní vzor UVZ, který již ve hře najdeme, samozřejmě znají asi všichni. Toto je ale další varianta tohoto propagačního vzoru, jak byla k vidění během armádních expozic v Moskvě v letech 2014 až 2016. Tehdy byla použita na prototypu vozidla BMPT-72. Tvoří jej světle šedý povrch s tmavě šedými a světle žlutými, ostře ohraničenými skvrnami.

V reálném boji by tato kamufláž fungovala tak, že by částečně rozbíjela siluetu vozidla. Užitečná by ale mohla být i ve městském prostředí plném trosek. Již dávno se zjistilo, že rozbití siluety namalováním čar nebo jiných tvarů na tank ztěžuje jeho okamžité odhalení. A asi je všem jasné, že v bitvě může každý zlomek sekundy znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Co se týče dalších odměn v rámci akce Whispers of Frost, není to zdaleka všechno. Získat půjde například ještě:

  • Emblémy skutečných jednotek (například ledový medvěd, kterého používá ruská 61. brigáda námořní pěchoty)
  • Základní barvu ruského letounu KhV-16
  • Titul hráče
  • Zlaťáky
  • Bedny s kořistí

Zatím to tedy vypadá docela slibně. Uvidíme, co si pro nás ještě na vánoce vývojáři přichystali, ale snad to bude stát za to. Oficiální datum spuštění ještě není znám, ale jak již bylo řečeno v úvodu, dojde k tomu někdy během prosince.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-uvz-early

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.