Francouzská kamufláž FORAD

Dnes budeme pokračovat představením další historické kamufláže (respektive autentické, vzhledem k tomu, že se jedná o poněkud nedávnou „historii“). Vývojáři se totiž aktuálně rozhodli udělat asi co nejvíc nového obsahu v tomto směru, protože jinak si nelze vysvětlit takovou záplavu nových skinů a maskovacích vzorů, jakou zažíváme v posledních dnech. Tentokrát přichází na řadu Francie a jejich jednotky FORAD. O co jde?

Každý, kdo si na internetu prohlíží fotografie tanků, čas od času narazí na různá podivná vozidla, která je obzvláště obtížné identifikovat. Důvody mohou být různé, ale jedním z nejtypičtějších případů jsou právě vozidla OpFor.

OpFor, zkratka pro Opposing Force, jsou vozidla, jejichž vzhled byl upraven tak, aby vypadala jako vozidla nepřítele. Typickým příkladem je maskování lehkých tanků Sheridan, aby vypadaly jako ruské tanky, nebo maskování starých samohybných děl sovětské výroby, aby vypadala jako tanky Abrams. Takové příklady najdete v podstatě v každé větší armádě, která má specializované jednotky zřízené speciálně pro roli „fiktivního“ nepřítele (ano, téměř vždy jsou to Rusové).

U Francouzů se tomu říká FORAD – Force Adverse (nepřátelská síla). V roce 2016 bylo v Mailly-le-Camp, asi 100 km východně od Paříže, zřízeno speciální výcvikové středisko. Zde francouzské jednotky trénují různé druhy boje proti jiným francouzským jednotkám zastupujícím roli nepřítele. Další takové centrum se nachází v Sissonne na severovýchodě Francie – to je zase pro změnu určeno k výcvik boje ve městě.

Jednou z jednotek hrajících „padouchy“ je 5. dragounský pluk (5e Régiment de Dragons). Až do roku 2018 tato jednotka používala staré, vyřazené tanky typu AMX-30B2 BRENUS. Ty byly v roce 2018 vyřazeny a nahrazeny tanky Leclerc, které se obvykle dodávaly ve speciální dvoubarevné modré kamufláži se světlejším pozadím a tmavšími pruhy. A právě tato kamufláž se nám teď dostává do hry.

Není třeba dodávat, že kamufláž se bude obzvláště dobře vyjímat na AMX-30, ale pěkně bude vypadat i na tanku Leclerc nebo na čemkoli jiném, co vás napadne. Jako obvykle ji totiž budete moct použít na jakémkoliv vozidle ve hře, vyjma těch, která mají svůj vlastní, neměnný skin. A jak už bývá pravidlem, kamufláž bude k dispozici pro všechny tři typy prostředí. Bohužel bez barevného přizpůsobení.

Pokud vás tato kamufláž moc nezaujala, je tu ještě jedna věc. Těm z vás, kteří dáváte přednost jiným typům kamufláží, vývojáři ještě připravili novou základní barvu vycházející ze světlejší barvy kamufláže. Tato základní barva, uplatnitelná jako podklad pro různé další modifikovatelné kamufláže, ponese název FORAD Blue.

Bohužel stejně jako v předchozích případech, kdy jsme si tu představovali nové kamufláže a skiny, ani teď není jasné, kdy a jakou formou bude možné tuto kamufláž či barvu získat. Ve hře samozřejmě zůstávají různé dárky k výročím či významným dnům. Možná ale také půjde o odměnu za nějaký dosud neoznámený event, případně o zboží do prémiového obchodu. Tak či tak, jistě vás budeme včas informovat.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflage-french-forad

2 komentáře

    • Lolita on 30. 6. 2021 at 20:16
    • Reakce

    Za 2 týdny je výročí dobytí Bastily. Tak třeba to bude k tomu.

    1. Ano, bude to k tomu. A ten skin na Leclerca se bude prodávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.