Exportní švédská kamufláž

Prohlášení, že dobrých kamufláží není nikdy dost, si vývojáři Armored Warfare nejspíše vyložili doslovně, a tak tu máme další maskovací vzor, který se nám v brzké době dostane do hry. Tímto vzorem, který uzavře skandinávský balíček maskovacích nátěrů, bude švédská exportní kamufláž. Tvoří ji velmi komplikovaný vzor, vymyšlený společností BAE za účelem propagace jedné z posledních verzí vozidla CV90, určeného pro zakázku České republiky. Tak se na ni pojďme podívat trochu blíže.

Tato verze vozidla CV90, zhruba podobná verzi CV90 Mk.IV, kterou budeme mít ve hře, byla ve dvou konfiguracích (s posádkovou a bezposádkovou věží) představena pod názvem CV90CZ (resp. CV90CZr) na brněnské výstavě IDET v roce 2017. Od ní byla později odvozena právě verze Mk.IV.

Z historického hlediska není kamufláž až tak zajímavá, kromě toho, že je docela pěkná. Výrobci zbraní vždy během oficiálních předváděcích akcí přicházejí s atraktivními vzory, které upoutají pozornost potenciálních kupců, a jejich vozidla tak vypadají cool a futuristicky. Vývojáři hry však chtějí při této příležitosti ukázat, jak obtížné je vůbec implementovat podobné kamufláže do Armored Warfare. Bohužel, vzhledem ke stáří hry, tu tvůrci totiž narážejí na řadu problémů a omezení.

Ve své nejzákladnější podobě rozděluje Armored Warfare každý maskovací vzor na vrstvy skládající ze čtyř kanálů – tří barev a černého překryvu. Barvy jsou v RGB spektru a jsou interně označeny jako červená, zelená a modrá, ačkoli každý kanál lze nastavit na libovolnou barvu nebo dokonce průhlednost – v takovém případě se místo dotčené vrstvy zobrazí základní barva vozidla. Černé překrytí je pak vrchní vrstvou a může mít libovolný počet odstínů průhlednosti, včetně gradientů, které jsou používány k simulaci „hladkých“ přechodů na okrajích kamuflážního vzoru.

V praxi to znamená, že ačkoli je systém dostatečně komplexní i pro poměrně pokročilé a složité maskovací vzory, cokoli skutečně složitého se musí dělat ručně, což je důvod, proč některé z nejžádanějších maskovacích vzorů, jako je japonská zimní kamufláž s bílými pruhy, musely být do hry implementovány jako skiny pro konkrétní vozidla (ty se obvykle tvoří ručně na míru těmto modelům).

Za zmínku také stojí, že mapování textur se liší vozidlo od vozidla, a proto může stejná kamufláž vypadat na různých strojích odlišně. V případě historických (čti autentických) kamufláží se tvůrci vždy snaží o to, aby vzhled nových kamufláží byl co možná nejpřesvědčivější především na těch vozidlech, která je skutečně používají. V tomto konkrétním případě tedy půjde o vozidlo CV90 Mk.IV.

Tentokrát se vývojáři opravdu snažili, aby kamufláž vypadala jako originál, a to s využitím všech vrstev a úrovní průhlednosti. Nejedná se o dokonalou reprodukci, ale i tak věří, že vzor bude dostatečně atraktivní, aby hráči uvažovali o jeho použití. Kamufláž bude samozřejmě k dispozici pro všechna tři prostředí a půjde ji aplikovat i na všechna ostatní vozidla ve hře (vyjma těch, která mají vlastní neměnitelný skin). Jak se vám líbí?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflage-swedish-export

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.