Dvě nové ruské pouštní kamufláže

Další z kamufláží, které se nám rozhodli vývojáři Armored Warfare přidat do hry, budou dva pouštní ruské vzory. Říkáte si teď, že Rusko je hlavně spojované se zimní krajinou? Máte pravdu, ale neplatí to tak úplně. Například jižní oblasti bývalého Sovětského svazu tvořily suché, prašné oblasti středoasijských republik, jako je Tádžikistán a Uzbekistán. Je proto logické, že sovětská armáda byla více než schopná vést v těchto oblastech válku, což se jí poměrně úspěšně dařilo, dokud horské kmeny v Afghánistánu nezískaly podporu CIA. Dodnes má ruská armáda v Tádžikistánu vojenskou základnu 201. motostřelecké divize.

Jedná se o jednotku s dlouhou a slavnou historií sahající až do počátku druhé světové války, která se účastnila několika významných operací, zejména prolomení obléhání Leningradu. O desítky let později se účastnila invaze do Afghánistánu (poslední sovětská obrněná vozidla, která opustila Afghánistán v roce 1989, byla BTR-60 patřící právě k 201. divizi) a občanské války v Tádžikistánu, která vypukla po rozpadu Sovětského svazu.

Během konfliktu tato divize sehrála klíčovou roli při znovudobytí hlavního města Dušanbe i při potlačení islamistických povstalců operujících v oblasti. Po skončení války vláda souhlasila s pobytem ruských sil a poskytla jim vojenskou základnu v Dušanbe a také přístup na cvičiště Ljaur, a to nejméně do roku 2042. Posádku v současné době tvoří zhruba 7 tisíc mužů, 300 obrněných transportérů, asi 100 tanků a tisíce dalších vozidel a dělostřeleckých zbraní.

První ruská pouštní kamufláž patří právě této jednotce. Skládá se z širokých, ostře řezaných hnědých, pískových a žlutých pruhů a na vašich tancích T-72B bude vypadat opravdu skvěle. Byla k vidění poměrně nedávno během vojenského cvičení v červenci 2021. Všechen ten výcvik v pouštním prostředí se Ruské armádě bude nejspíš hodit, pokud se Rusko rozhodne vyslat své jednotky na Blízký východ, jako to nedávno udělalo v případu Sýrie.

Vojenské nasazení v Sýrii bylo mimochodem celkem zajímavé. Aktivní operace probíhaly v letech 2015 až 2020, přičemž většina ruské palebné podpory měla podobu leteckých úderů, nasazení jednotek speciálních operací a Ruskem podporovaných partyzánů. Operace byla nesporně účinná, neboť zničení ISIS a dalších islamistických teroristických skupin syrskou armádou bylo možné prakticky jen díky ruské intervenci a dodávkám zbraní. Na druhou stranu severní regiony jsou stále okupovány Tureckem a jeho spojeneckými milicemi, a přestože fáze plnohodnotné pozemní války skončila, celý region je všechno, jen ne stabilní.

Třebaže se ruské síly nezapojily do přímých pozemních bojů, nasadily na ochranu svých vojenských základen několik tanků T-90A. Tyto tanky používaly pouštní kamufláž sestávající z hnědých, pískových a tmavě hnědých pruhů. Jedná se o druhou ruskou pouštní kamufláž, kterou si nyní můžete rovněž prohlédnout na obrázcích.

Obě kamufláže bude možné získat během některé z budoucích zářijových akcí. Tak snad jejich získání nebude nijak náročné. Tyto kamufláže se totiž vždycky hodí, protože je lze aplikovat na jakékoliv vozidlo a to bez investice kreditů. Tak uvidíme.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-russian-desert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.