Dělostřelectvo se vrací do hry

Ano, už je tomu tak. Dělostřelectvo, artilérie, SPG, artyny, housky, čtverečky (a určitě by se dalo vymyslet mnoho dalších, často nelichotivých označení), zkrátka mnohými proklínaná a jinými milovaná třída vozidel, se nám již v následující aktualizaci vrátí zpět do PvP. Doteď bylo možné artynky brát pouze do herních režimů PvE, tedy proti botům. To se však změní. Naštěstí se jejich návrat netýká náhodných bitev, ale jen Globálních operací. Pokud jste ale tento herní režim hráli nejraději a artyny nemáte zrovna moc v lásce, připravte se na to, že už od příštího týdne, kdy vyjde nová aktualizace, vám začne to pravé peklo!

O návratu dělostřelectva do PvP, respektive do režimu Globálních operací, se mluví už dlouho a za tu dobu proběhla řada pokusů a testů. Poslední zkouška z července dle slov vývojářů dopadla uspokojivě a překvapivě byla pozitivní i zpětná vazba od samotných hráčů. Na základě jejich připomínek ještě došlo k mírnému doladění některých mechanik a pravidel, ale lze říci, že dělostřelectvo je konečně připravené k definitivnímu návratu. Nyní by už mělo být vše v takovém stavu, aby byli spokojeni jak zastánci, tak i odpůrci této třídy. Platit budou následující pravidla:

  • Dělostřelectvo bude krom klasické munice disponovat i kouřovými granáty a granáty s bílým fosforem (WP granáty se ukázaly být velmi užitečné hlavně v situacích, kdy se nepřátelský tým snaží zabrat nějaký bod na mapě)
  • Bude platit omezení pouze dvě dělostřelectva na každý tým
  • Čety dvou dělostřelectev nebudou povoleny vůbec

Jak se vám líbí nově upravené dělostřelectvo a jeho návrat do PvP? Už je to řada let, kdy tato třída byla běžnou součástí náhodných bitev a Globálních operací. Sám za sebe musím říci, že někdy by to dělostřelectvo bylo opravdu potřeba, a to i v náhodných bitvách. Na druhou stránku si ale umím dobře představit, jak otravné artyny dokáží být – především v jedné nejmenované hře. I když v Armored Warfare bylo dělostřelectvo vymyšlené mnohem lépe a navíc zastávalo další role na bojišti, než jen znepříjemňovat hru ostatním. Je ale otázkou, zda jeho návrat do PvP bude i teď přínosem. Naštěstí režim Globálních operací nehraji, takže se mě to tolik netýká. Ale kdo ví, třeba se časem dočkáme i návratu dělostřelectva do klasických náhodných bitev…

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/artillery-returns-global-operations-mode

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.