Defender přijíždí do hry

Ne, opravdu tím nemyslím známý prémiový tank z World of Tanks, ale další „historický“ skin, tentokrát pro sovětskou T-72B. I když v tomto konkrétním případě je slovo „historický“ možná až příliš silné. Mělo by se jednat o další z odměn pro blížící se oslavy dne Obránců vlasti, který se v Rusku slaví 23. února. Zatím není jasné, kdy a jakou formou půjde tento skin získat. Nebude to ale jistě trvat dlouho a brzy se dozvíme více.

Předlohou pro tento skin bylo vozidlo z poměrně nedávné doby, konkrétně upravený tank T-72B, který se zřejmě zúčastnil boje v Dolbatseve. Tento boj mezi ukrajinskou armádou a různými separatistickými skupinami proběhl v roce 2015. Dotčený tank byl natřen základní khaki barvou překrytou bílým nástřikem, který pokrýval většinu vozidla. Byl rovněž opatřen štítem na velitelském poklopu.

Je zvláštní, že podle fotografií tento stroj nese ERU třídy Kontakt-1. V takovéto kombinaci Ukrajina tanky T-72 nikdy neprovozovala. Ukrajinské tanky jsou většinou stroje T-72A, přičemž třetina z nich nese stejnou výbavu pod označením T-72AV. Vidět tedy v rukou separatistů tank T-72B s touto výbavou je poněkud neobvyklé a vzbuzuje řadu spekulací. Například, jak se tento stroj do těchto oblastí vůbec dostal a kdo ho vlastně řídí.

Některé ukrajinské zdroje uvádějí, že tento tank patří nechvalně známé žoldnéřské jednotce se silnými vazbami na ruskou vládu. V této jednotce slouží převážně ruští veteráni, kteří jsou posíláni na mise po celém světě. To se týká zejména takových míst, s nimiž nechce být Rusko přímo spojováno. Tyto jednotky byly spatřeny například v Sýrii a v současné době údajně operují i v Libyi na straně libyjské národní armády.

Bez ohledu na to, jaký původ tento skin má, jedná se o další zpestření úprav daného vozidla ve hře. Jak je vidno, hodit se bude zejména na zimní mapy. Skin je to jinak celkem pěkný, ale osobně se pořád nemohu zbavit dojmu, že byť je autentický, nepřináší žádnou výraznou změnu ve vzhledu vozidla. A to je zkrátka škoda, protože o tom by právě skiny měly být. Co si myslíte vy?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-skins-t-72b-defender

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.