Další kamufláž na obzoru

Zdá se, že se nám do hry chystá další nová kamufláž, tentokrát opět z řady takzvaně „historických“. Takových maskovacích vzorů, které se někdy v minulosti používaly nebo stále ještě používají, ve hře již pár máme. Ale nikdy jich není dost. Proto nabídku obohatí jedna vcelku exotická. Kamuflážní nátěr, o kterém se teď budeme bavit, totiž pochází z Nigérie, což není zrovna typická země, na kterou by se Armored Warfare odkazovalo.

Nigérie je v poslední době často zmiňována ve vojenském zpravodajství, a to hlavně ze dvou důvodů. Prvním, pro Nigerijce asi nejdůležitějším důvodem, je jejich boj proti teroristickým skupinám, operujícím především ve vzdálenějších oblastech země. Armáda se tyto nelegální organizace snaží ze svého území vyhnat všemi dostupnými prostředky, ale bohužel zatím bez větších úspěchů.

Druhým důvodem, který je možná důležitější zase pro nás, je první bojové nasazení několika čínských vozidel, jenž Nigérie aktuálně používá. Jedná se zejména o bitevní tanky VT-4 a vozidla palebné podpory ST1. Nigérie tyto stroje získala poměrně nedávno, někdy v dubnu roku 2020. Angažovanost různých čínských vozidel může možná na první pohled znít podivně, ale je to důsledek čínského úsilí o zvýšení jejího vlivu v Africe a tím pádem i získání přístupu k tamějším přírodním zdrojům.

Zda jsou tato vozidla skutečně na stejné úrovni jako jejich západní či ruské protějšky, to teprve ukáže až čas. Nicméně jejich nízké pořizovací náklady je činí velmi atraktivními pro potencionální kupce ze zemí třetího světa. Ono je totiž docela nepravděpodobné, že by se nigerijská armáda někdy dostala do velkého boje tanků proti tankům, takže tato méně sofistikovaná vozidla jsou pro takovouto zemi nejspíše dostačující.

Co se týče samotné kamufláže, respektive jejího vzoru, skládá se z pozadí okrové barvy s nepravidelnými skvrnami zelené a tmavě i světle hnědé barvy. Existuje několik variant této kamufláže, ale vývojáři se rozhodli do hry vytvořit tu, která byla použita během protiteroristické operace „Tura Takai Bango“, která začala 8. ledna 2021. I když bude nejlépe vypadat právě na vozidlech VT-4 a ST1, bude tento nový maskovací nátěr použitelný pro všechna vozidla ve hře (vyjma těch, která mají svůj unikátní, neměnitělný skin).

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-nigeria

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.