Daguet – další odměnový skin pro Raid

Někdy v polovině dubna bychom se měli dočkat herní události Raid, která bude tentokrát zaměřená na skutečnou historickou událost – operaci Pouštní bouře. Zatím víme, že hlavní odměnou za postup misemi bude historický skin pro tank Challeneger 1 odkazující na tuto operaci a také prémiový tank T-72M1. O nich se ostatně můžete dočíst v předešlých článcích, které na tomto webu vyšly. Jako další odměnou, která byla nyní odhalena, bude skin pro francouzský stíhač tanků ERC-90 F4 s názvem Daguet.

Daguet je vlastně název operace, která byla součástí Pouštní bouře. Francouzské síly se v ní pod vedením generála Michela Roquejeoffreho účastnily pozemních operací, přičemž ty nejtěžší boje se odehrály mezi 24. a 25. únorem 1991. Jednotky postupovaly po levém křídle a narazily na 45. pěší divizi irácké armády. Francouzská armáda tehdy zvítězila bez větších ztrát a zajala na 2500 zajatců.

Skin je opět založen na vzhledu, která tato vozidla ve zmíněné operaci skutečně měla. Respektive, odkazuje na jedno konkrétní vozidlo náležící k výsadkovému pluku 11. divize, což je jednotka s velmi dlouhou tradicí sahající hluboko do minulosti. Složen je z maskovacího nátěru v podobě hnědých pruhů na pískově zbarveném podkladu, taktického označení vozidla, maskovací sítě a dalšího pouštního vybavení. Podobný styl maskování byl tehdy použiván i u tanků AMX-30B2, které se operace rovněž účastnily.

Co vás asi zaujme na první pohled, tak je kus červené látky v přední části věže. Jednalo se o velmi důležitý identifikační znak pro spojenecká letadla, který měl zabránit tomu, aby se tato vozidla stala obětí spojeneckého náletu. Podobné označení používaly i jiné jednotky, včetně těch amerických. I když na některých fotografiích toto charakteristické označení nenajdete, skin jím bude disponovat. Za zmínku také stojí, že současně s tím projde model ERC 90 vylepšením, takže užitek z toho nakonec budou mít všichni.

Za sebe mohu zase jedině říci, že skin je to vážně pěkný. Mám rád tyto historické, nebo ještě lépe řečeno autentické vzhledy a doufám, že vývojáři tímto směrem budou pokračovat i nadále. Už teď jsem zvědav, jaké další vozidlo z operace Pouštní bouře dostane obdobný skin. V Raidu by totiž měly být čtyři, zatím nám ale byly odhaleny jen dva. Mezitím si můžete práci grafiků alespoň detailně prohlédnout na obrázcích níže a zhodnotit ji v komentářích pod tímto článkem. Tak co, jak se vám líbí?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/desert-storm-raid-erc-90-f4-daguet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.