Čtvrtý skin v raidu bude Asad Babil

Posledním odměnovým skinem v chystané herní události Raid, která se odkazuje na historickou operaci Pouštní bouře, bude skin pro tank T-72M1 s názvem „Asad Babil“ (jinak také známý jako „Lev z Babylonu“). Po třech skinech určených výhradně západní technice tu tak máme i skin z druhé strany. Tím se také současně vysvětluje to, proč byl před nedávnem představen nový prémiový tank v podobě exportní verze T-72M1, když už je podobných tanků této řady ve hře víc než dost. Mimochodem, ten bude možné získat zdarma, a to rovněž v rámci Raidu – viz odkaz.

Ale vraťme se zpět ke skinu. Jeho podoba je v podstatě založena na irácké úpravě tanku T-72M1, která se považuje za jednu z nejhorších té doby. Šlo o tanky exportované hlavně ze Sovětského svazu, Polska a Československa. Některé zdroje ale uvádí, že se Iráku podařilo získat i jednotlivé díly a z nich na domácí půdě sestrojit vlastní verze těchto tanků. Ty pak nesly označení Asad Babil (Babylonský lev). Nicméně informace o těchto skutečnostech jsou zde dost zkreslené a zmatečné. Faktem však je, že minimálně jeden takový prototyp skutečně existoval a v roce 1988 byl i představen.

I když se postupem času začalo přezdívat všem iráckým tankům řady T-72 právě Asad Babil, skin ve hře bude odkazovat zejména na zmíněný prototyp vozidla údajně sestrojeného v Iráku. Jak již bylo řečeno, z celkového pohledu nešlo o moc dobrý stroj. Tanky T-72M1 obecně nebyly konstruovány pro boj v pouštních podmínkách a navíc irácké úpravy ještě snížily jeho celkovou bojovou hodnotu pod úroveň klasických T-72M/M1. Jen málo těchto specifických úprav vedlo ke zlepšení některých vlastností tanku.

Tyto úpravy zahrnovaly například čínskou IR rušičku, připevněnou na levé straně věže (která se však za daných podmínek ukázala zcela neúčinná), či starší typ používané munice. Šlo u levnější, druhořadou munici s penetrátorem z tvrzené oceli. Ta byla určena k ničení starších tanků typu M60, ale pro potřeby na počátku 90. let byla již zcela zastaralá. Žádný z těchto granátů tehdy nebyl schopen prorazit čelní pancíř tanků M1A1. To také nakonec vedlo k tomu, že kdysi jedna z nejmocnějších armád na středním východě v boji se západními silami zcela pohořela.

Ve hře bude skin Asad Babil představovat vozidlo 2. pluku 12. tankové brigády a 3. obrněné divize „Saladin“. Tato divize v průběhu své mnohaleté historie zažila těžké boje během války v Jomkippuru, Iránsko-Irácké války, války v Perském zálivu a války v Iráku (rok 2003). V roce 2014 byla také nasazena proti ISIL během nešťastné irácké ofenzívy, kde byla však následně zničena a později nadobro rozpuštěna.

Skin jako takový se skládá především z nátěru pískovou barvou, která je samozřejmě pro pouštní prostředí typická. Dále zde najdete arabské písmo, které je asi nejvýraznějším prvkem. Nápis v arabštině je, jak jinak, „Asad Babil“ (Babylonský lev). Další zajímavost najdete na extraktoru hlavně. Ten je natřený žlutou barvou s bílým pruhem uprostřed, což je znak Saladinské obrněné divize. Konkrétní jednotku pak poznáte dle tří černých obdélníků namalovaných na jednom z úložných prostorů na věži. V tomto případě se jedná o druhý pluk. Nakonec tu najdete i arabsky napsané číslo 23 (na straně věže) a 704 (na předním plátu).

Nebyl by to ale správný skin, pokud byste nenašly i pár drobných úprav modelu. V zadní části tanku tak najdete připevněné přídavné palivové nádrže, na střeše věže zase připevněný kulomet ráže 12,7mm (jedná se ale jen o dekoraci, takže z něj nepůjde střílet). V neposlední řadě zde samozřejmě najdete také zmíněnou IR rušičku. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o skin, nelze této rušičce propůjčit skutečnou schopnost rušení navádění raket. Ale s ohledem na skutečnost, že byla stejně neúčinná, je to tak vlastně správně.

Tím byl představen poslední, čtvrtý historický skin jakožto odměna pro nadcházející Raid. Ale to není vše, protože bude možné získat ještě další speciální kamufláž. Ta bude k dispozici jako speciální odměna ve chvíli, jakmile se vám podaří získat všechny čtyři historické skiny, které jsme si tu v průběhu několika předešlých článků představili. Tato jedinečná kamufláž, založená na skutečném iráckém vzoru, je složena z pískové základní barvy a širokých zelených pruhů. Bude ideální pro jakékoliv vozidlo ve hře a pro všechny typy prostředí, nejlépe však bude vynikat na těch vozidlech, která skutečně sloužila v irácké armádě (například T-55, T-62, BMP a podobně).

Na závěr nezbývá dodat nic jiného, než kdy to celé začne. Podle dostupných informací máme nyní pár týdnů čas na přípravu (ať už v podobě trénování herních technik nebo naopak odpočinku před výzvou). Nejzazší termín zahájení operace Raid je totiž v polovině dubna. A pokud vás to neláká, nevadí. Pracuje se již na dalších bezplatných událostech, které, jak doufáme, budou opět skvělou motivací ke hraní Armored Warfare! Tak co, půjdete do toho? Prostor v komentářích je jen váš.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/desert-storm-raid-asad-babil

4 komentáře

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • romino on 24. 3. 2021 at 15:09
  • Reakce

  Som zvedavý či sa odvážia spoplatniť vstup do RAIDu, keď dali takéto odmeny 🙂

  1. Bude to jako vždy – goldy nebo splnit 10 misí v aktuálním kontraktu.

   • Petronell on 26. 3. 2021 at 10:37
   • Reakce

   Však Ty ho přece vynecháš, tak Ti to může být jedno. Skiny nejsou sci-fi 🙂

  • romino on 27. 3. 2021 at 22:40
  • Reakce

  Veď hej 😆
  teraz aj tak nemám na tanky čas, … keď odjazdim 5 bitiek za týždeň je veľa😠

  Moc roboty 🥵

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.