Československá historická kamufláž

Vypadá to, že v blízké době budeme mít ve hře další československou stopu. Tentokrát se ale nejedná o žádné vozidlo, ani o vysněnou T-72M4CZ, ale o historickou kamufláž. Podle vyjádření na webu hry bychom se jí měli dočkat už příští měsíc, tedy během září. Dá se proto očekávat, že se bude s největší pravděpodobností jednat o dárek ke dni české státnosti, který se slaví každým rokem 28. září. Jaké budou ovšem podmínky pro její získání, to ještě nevíme. Pokud ale budeme vycházet z jiných státních svátků ostatních národů, které zde již nějaké dárky obdržely, mohlo by se jednat o další bedničku dostupnou skrze prémiový obchod zdarma.

Co se samotné kamufláže týká, jedná se o čtyřbarevný československý maskovací vzor ze šedesátých až sedmdesátých let minulého století, skládající se z bílé, černé a hnědé barvy na základním khaki nátěru vozidla. Československo v té době sice nemělo žádný jednotný vzor a nejčastěji se jako kamufláž používaly různé schválené varianty nepravidelných pruhů bílé a černé barvy. Objevovaly se ale i propracovanější vzory, zejména pak při různých cvičení varšavské smlouvy, aby tanky lépe zapůsobily na ostatní národy. A jedním z takových maskovacích vzorů je i tato konkrétní kamufláž, která byla používána na středních tancích typu T-54 a T-55.

Tento maskovací nátěr má ale jednu malou zajímavost. Známým se totiž stal z úplně jiného důvodu, a to když se objevil na hračce představující československý tank T-55, Vltavský region, 1978. Obrázek této hračky se navíc později stal velmi populární na internetu, zejména pak mezi uživateli různých fór o tankových hrách. A to je také jeden z důvodů, proč se vývojáři Armored Warfare nakonec rozhodli tuto zajímavou kamufláž implementovat do hry. Nejen že je historická, ale navíc ji mnozí z fanoušků obrněné techniky již důvěrně znají. A nutno podotknout, že vypadá opravdu dobře. Jak se vám líbí? Mně tedy určitě ano.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-czechoslovakia

9 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Tarkovan on 4. 8. 2020 at 14:52
  • Reakce

  Já bych raději náš národní rozlišovací znak, používaný na vozidlech ozbrojených sil.

   • MeJiX on 7. 8. 2020 at 11:32
   • Reakce

   já jsem si už vytvořil jeden v HD rozlišení – znak Československé samostatné obrněné brigády
   škoda že ho nemohu použít… mám ho jen na podložce pod myš s logem AW a s T14-152 Armata
   Ale máš pravdu, znak by bodl, ani našeho lva tam nemáme.

    • Tarkovan on 7. 8. 2020 at 12:16
    • Reakce

    Tento znak mám ve WoTku na tancích. Hlavně, že polákům dávají decals úplně ke všemu. Jinak nechají se sehnat historické plakáty tanků a brigád od Petra Štěpánka: http://petr-stepanek-art.wz.cz/ Dokonce můj znak má souvislost s tanky. 🙂

  1. Jo, to by bylo super. Třeba někdy až nám konečně udělají T-72M4CZ, tak se dočkáme 😀

    • Tarkovan on 7. 8. 2020 at 12:44
    • Reakce

    Pamatuji stream od Carramba66 a hrál se Sailentem. Carramba se ho na tento tank( T-72M4CZ) ptal a Sailent řekl, že vývojáři další klon T-72 nechtějí do hry přidat.

    1. Však já to vím. Ale nikdy něříjek nikdy. Jednou se třeba dočkáme. Prémiáků totiž nikdy není dost 😀

      • MeJiX on 7. 8. 2020 at 18:32

      Jen bych to poupravil: Dobrých prémiáků nená nikdy dost, bohužel, jsou i takové
      které bych nejraději prodal. Nechávám si je jen proto, abych je nááhodou zas neobdžel.
      Jinak moc tomu nevěřím, že by nám udělali radost. To spíš přidají zas něco pro větší komunitu, než jsme my.
      Já bych byl šťastný za českého lva v jakékoliv podobě, třeba právě u obrněnou brigádu. Nebo aby jsme si mohli přidávat vlastní loga. To bych si kldně připlatil.

      • Tarkovan on 7. 8. 2020 at 21:27

      Najlvine pokud československá komunita bude dost velká třeba jako polská, tak proč ne. Proč přidávat tank který skoro nikdo nekoupí.

  • Tarkovan on 7. 8. 2020 at 21:50
  • Reakce

  MeJiXi přiznávám, že většina premiaků v AW jsou vyhozené peníze. Tato hra premiáky vlastně nepotřebuje( bohužel mám jich většinu, jak na RU i EU serveru . V AW jsou věci které mně štvou daleko víc. Třeba výsadek vojáčků, nebo scifi velitelka atd. Posledně ve svém streamu se Najlvin ptal jaké otázky by měl položit Silentovi. Tak co máte někdo nějakou otázku. Proč neudělat PVP bez vojáčků scifi velitelek atd. Přidá někdo další otázku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.