Bližší informace k nadcházející kampani Battle Path

Jak už jistě víte, jednou z hlavních věcí, která se aktuálně chystá a zanedlouho přijde do hry společně s aktualizací 0.34, bude nová kampaň Battle Path nazvaná „Echoes of War„. Její obsah bude korespondovat s novou sezónou na téma postapokalyptického světa. Základní mechaniky této kampaně, v níž lze získat celou řadu odměn v čele s několika novými prémiovými tanky, a to i s těmi nejcennějšími, by měla zůstat stejná jako u předchozího Battle Path „Enigma’s Legacy„.

Co to znamená? Kampaň se bude jako obvykle zpřístupňovat za menší poplatek v penězích nebo zlaťácích, přičemž výše zůstane stejná jako minule. Budou se opět vydělávat takzvané bitevní mince (battle coiny) a ty utrácet za postup úrovněmi válečné stezky. Mince půjde získat pouhým hraním nebo plněním speciálních sad misí. K dispozici budou jako posledně čtyři sady těchto misí, opakovatelné denní úkoly a výzvy. Dokončení tří sad misí pak odemkne čtvrtou, takzvaně elitní sadu úkolů.

Kampaň bude opět obsahovat několik prémiových vozidel, která budou odměnou za postup po válečné stezce (respektive po jejích úrovních). Zde ale oproti předchozí kampani Battle Path dojde na mírné odlišnosti. Například první odměnové vozidlo již nebude za pouhé odemčení přístupu do kampaně, ale bude nutné se k němu dopracovat na 10. úroveň válečné stezky. Navíc, vzhledem k tomu, že půjde o opravdu velmi kvalitní prémiové stroje, bude cena za každou úroveň (10 a výše) navýšena ze 4000 na 4500 bitevních mincí.

Odměnová vozidla budou tato:

  • 10. úroveň stezky: ZSU-23-4 Shilka (prémiové bojové vozidlo IV. úrovně)
  • 25. úroveň stezky: Msta-S (prémiové dělostřelectvo IX. úrovně)
  • 40. úroveň stezky: Khrizantema-S (prémiový stíhač tanků VIII. úrovně)
  • 50. úroveň stezky: Object 195 (prémiový bitevní tank X. úrovně)

Další změnou oproti předchozím kampaním bude to, že každé z těchto odměnových vozidel ponese i vlastní skin s tématem apokalypsy nazvaný „Vagabond„. Nebude je tedy již nutné odemykat prostřednictvím misí, ale budou součástí postupu po úrovních válečné stezky, stejně jako tanky samotné. Tímto způsobem by se pro většinu hráčů měly skiny stát mnohem snáze dosažitelnými. Mimoto, mezi odměnami za postup po válečné stezce nadále najdete další menší odměny, například boosty pro vyšší příjem bitevních mincí, obrázky na tanky, zlaťáky a mnoho dalšího. Za zmínku například stojí i unikátní Avatar, který lze získat hned na začátku, ale postupně mění svůj vzhled na základě vašeho dosaženého postupu.

Co se týče sad speciálních misí, ty oproti minule prošly řadou úprav. V prvé řadě, jak bylo řečeno výše, za dokončení každé sady již nebudou skiny. Hlavní odměnou za každou sadu bude nová kamufláž zvaná „Biohazard„, přičemž na jednu sadu připadne verze kamufláže pro jeden konkrétní typ prostředí. Co se týče samotných misí, jejich počet na sadu se snížil na pouhých šest. Byly odstraněny všechny nepopulární úkoly založené na podpoře a ničení vozidel, takže se budou točit jen kolem poškození. Mise již také nebudou vyžadovat tanky z kampaně. Nicméně každá sada bude vázána na konkrétní třídu vozidel (například pro dokončení jedné sady bude potřeba hrát s MBT od III. až po X. úroveň a podobně).

Čtvrtá, elitní sada misí, která se zpřístupní po dokončení úkolů z předchozích tří sad, se bude skládat jen z pěti misí. Odměnou za dokončení každé z těchto elitních misí budou plány na tank Kurganets-25 (prémiový stíhač tanků IX. úrovně). Z toho plyne, že jednou z největších změn v nové kampani Battle Path je odstranění kořistních bedniček, které se nakupovaly za bitevní mince a z nichž se sestavovalo jedno z odměnových vozidel. Tuto změnu hodnotím určitě kladně, protože bedničky nebyly zrovna laciné a většina hráčů zase tolik nadbytečných mincí neměla, tudíž se musela rozhodovat mezi nákupem bedniček a postupem na válečné stezce.

Nicméně aby bylo kde utrácet případné mince navíc, bude součástí příchozí kampaně nová sekce zvaná „Shop„. V ní bude možné za bitevní mince zakoupit jednu z pěti položek. Ty se budou pravidelně obměňovat, takže každá sada těchto nabídek bude k dispozici jen po omezenou dobu. Nabídky budou obsahovat například dílky na Kurganets-25, kredity, boosty, prémiový účet, prémiové tanky (včetně tanků X. úrovně) a speciální velitele (včetně Ophelie Kitescu a Alisy Korhonen). Tenhle nápad se mi popravdě líbí. Kdo nebude chtít aktuální odměnové tanky, bude si moct šetřit mince třeba na vysněný stroj z předchozích kampaní. Za 300 bitevních mincí navíc půjde nabídku v Shopu obměnit ručně.

Stejně jako minule bude i tentokrát součástí kampaně Battle Path i takzvaný „Workshop„. V něm bude možné plněním úkolů a výzev postupně vylepšovat všechna odměnová vozidla. A to neplatí jen pro vozidla z aktuální kampaně. Vylepšovat půjde i ta získaná z předchozích kampaní „Last Patriot“ a „Enigma’s Legacy„. Pokud jste si je tedy minule nestihli vylepšit, nyní budete mít znovu možnost.

Tak jak se vám nová kampaň Battle Path líbí? Některé změny docela potěšily, jiné už zase tolik ne. Například vyšší nároky pro odemčení úrovní na válečné stezce, jakmile se dostanete na desátý rank. Co ale nejvíce překvapilo, tak je prémiová artyna IX. úrovně mezi hlavními odměnami, která dosud nebyla představena. Článek o ní by měl vyjít pravděpodobně v pátek. Asi mě posledně někdo slyšel, ale já si fakt dělal jenom srandu. Velice se mi líbí zrušení bedniček a přesunutí jejich odměny do čtvrté, elitní sady misí. Stejně jako nápad s obchodem, kde si bude možné pořídit unikátní tanky, třeba ty z předešlých kampaní, za zbytkové mince.

Co vy na to? Dejte nám vědět váš názor v komentářích 😉

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-echoes-war

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.