Blíže o Battle Path „Wars of the Past“

Jak již od nás víte, jedním z hlavních pilířů aktualizace 0.38 bude nový battle pass, tedy jak zde v AW říkáme, Battle Path. Ten tentokrát nese podtitul „Wars of the Past“ a budete si v něm moct vyjezdit hromadu zajímavých odměn, včetně čtyř zcela nových prémiových tanků. Ty už jsme vám zde ostatně představili v předešlých dnech formou speciálních článků. Dnes se ale podíváme na samotnou akci jako takovou, protože dojde i k několika menším změnám.

Nejprve ale začneme tím, co zůstává stejné, tedy například základními principy akce. Jakmile získáte přístup do kampaně (cena zůstává stejná jako minule), budete hraním hry získávat bitevní mince a ty následně utrácet za postup po jednotlivých rancích. Bitevní mince bude možné získávat buď pouhým hraním, nebo plněním k tomu určených misí.

Stejně jako minule budou k dispozici i čtyři sady misí spolu s opakovatelnými denními misemi a výzvami (na samotných misích a výzvách se nic nemění). Samozřejmě se znovu objeví i oblíbená funkce obchodu, v němž můžete vaše bitevní mince směnit za zajímavé zboží, například různé, jinak nedostupné prémiové tanky a podobně.

Tento Battle Path tentokrát nemá žádné konkrétní téma, kromě volné vazby na některá vojenská témata z minulosti. Všechny čtyři její hlavní ceny, tedy nová prémiová vozidla, však pocházejí ze zemí bývalé Varšavské smlouvy. Jsou to ve vzestupném pořadí:

Kromě vozidel budou prostřednictvím standardního postupu po jednotlivých rancích možné také získat čtyři skiny „Warmonger“, které jsou určeny pro následující vozidla:

 • Merkava Mk.4M (za dosažení 10. úrovně)
 • XM1A3 (za dosažení 50. úrovně)
 • T-15 Kinzhal (za dosažení 60. úrovně)
 • 2S38 Derivatsiya (lze získat po dokončení série elitních misí)

K dispozici budou samozřejmě i další ceny, jako jsou obtisky, tituly, jeden avatar s pěti stupni, boosty s bitevními mincemi, prémiový účet, kredity, zlaťáky a vlajky. K dispozici bude také jedna speciální kamufláž pro různá prostředí, která bude udělena za dokončení každé ze tří základních sad misí.

Odměn ale bude ve skutečnosti mnohem více než minule, čímž se dostáváme k rozdílům, které jsme zmínili na začátku. Tím asi největším je určitě to, že celá kampaň bude trvat 120 dní namísto obvyklých 90 dní. Jinými slovy, akce se bude konat od prosince 2021 do konce března 2022.

Protože akce bude trvat déle, došlo také k navýšení počtu jednotlivých ranků z 50 na 60. Jako obvykle, ranky 1 až 10 budou vyžadovat pouze malé množství bitevních mincí. Ranky 11 až 50 budou již ale vyžadovat 4500 bitevních mincí za každý a u ranků 51 až 60 tu už bude dokonce 7 000 bitevních mincí za rank. Protože 70000 bitevních mincí navíc, které bude potřeba vyjezdit, nebude žádná legrace ani s prodlouženým časem na akci, zvýší se i celkový příjem bitevních mincí, a to takto:

 • Denní mise budou přinášet 700 bitevních mincí místo dosavadních 600
 • Celkový počet bitevních mincí z výzev se zvýší ze 70000 na 80000 bitevních mincí
 • Do postupu po jednotlivých rancích byl přidán další boost na vyšší příjem mincí

Zejména první změna představuje výrazné zvýšení příjmů za bitevní mince, pokud tyto mise pilně plníte. Kromě toho se zvýšila i hodnota ostatních cen jako takových:

 • Prémiový účet se zvýšil z 37 dní na 49 dní
 • Množství zlaťáků se zvýšil z 600 na 800
 • Kredity se zvýšily z 60 miliónů na 75 miliónů

Oblíbený obchod s bitevními mincemi prošel také mírnou aktualizací. Kromě obvyklých položek, jež si v něm budete moct nakupovat za bitevní mince, v něm budete moci najít (pokud budete mít štěstí nebo budete dostatečně vytrvalí) následující nové položky:

 • Prémiové vozidlo VIII. úrovně CV90 Mk.IV (z minulé kampaně)
 • Prémiový lehký tank VII. úrovně CV90105 TML (z minulé kampaně)
 • Prémiový tank X. úrovně Stridsvagn 2000 (z minulé kampaně)
 • Skiny Jomsviking (z minulé kampaně)
 • Skiny z Raidu odkazujícího na operaci Pouštní bouře (kromě Asad Babil)

Na a to je v podstatě vše, co lze k nové kampani Battle Path říci. V současné době je spuštění této zajímavé akce naplánováno na 9. prosince 2021. Pokud vás něco z tohoto článku zaujalo a ještě jste tak neučinili, stále si můžete zakoupit zvýhodněný přístup prostřednictvím MY.GAMES Market. K dostání jsou dva balíčky – levnější jen se základním přístupem a dražší s přístupem a 50 tisíci bitevními mincemi do začátku.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-wars-past-battle-path

2 komentáře

  • MeJiX on 25. 12. 2021 at 18:27
  • Reakce

  No… celkem se těším na náš T-72M4CZ . Ale pravděpodobně budu rád, když to dohraji právě k tomu našemu tanku.
  Proč? Samotné „načtení“ bez posilovače 900x vcelku jde, s ním už to je horší, nemluvě o tom, že AW nám vlastně zrušilo
  hraní bitev v PVE režimu pro STANDARD a já musím hrát pouze tu mapu, kterou mi to nabídne. To se mi prostě nelíbí.
  Proč si sakra nemohu vybrat mapu jakou chci? O PVP raději nemluvím, tam ta doba načtení je šílená. Ve výsledku mi pak z posilovače moc odehraných bitev nezbyde. Takže ve finále jsem rád, když uhraju aspoň dva nové ranky. A k tomu když připočtu to, že si AW „prodloužilo“ stupnici o dalších 15,5 ranků (pokud počítám rank za 4500), Tak to je akorát pěkná zlodějna, pokud nehraješ, můžeš si koupit body.
  jj, ale za 50000 chtějí cca 1434 Kč. Dostanu se tak o 10 pozic? dopředu, no… to bych si vážně pomohl. AW jsou už vážně nenažraní. Bývaly doby, kdy bych na AW nedal dopustit. Dnes už to hraji jen sporadicky. Ať si to strčí do míst, kde končí záda a začínají nohy. Ani floka nenažraným zlodějům. Je to škoda, a tak jsem tu hru miloval… AW dokurvilo co mohlo.

   • Iosifek on 26. 12. 2021 at 10:39
   • Reakce

   To, že AW má přemrštěné ceny. To je obecně známo dlouhá léta. Nicméně, pokud jsi ochoten věnovat AW velké množství času a hrát spoustu hodin denně, tak do něj nemusíš dát ani korunu, natož euro. Buď do AW nasypeš peníze, nebo čas. O tom to je.
   Free to Play. Ve WoT tuhle možnost nemáš. Tam je to většinou Play to Win.
   Na odjetí tohohe B.P. potřebuješ cca 250k coinů a 3000 nebo 15000 goldů. Ty goldy se nechají nashromáždit z různých zdrojů v AW. S těmi ten co dýl hraje, nemá problém. Tady alespoň ty 3000.
   Zdrojem coinů není jen hra, ale i plnění misí, výzev a dalších akcí. Ty ti dají v součtu desetitisíce coinů.
   Pokud nejsi ochoten věnovat AW čas, nebo ten čas kompenzovat penězi, tak ti nikdo nic zadarmo nedá. Tedy se smiř s tím, že to mít nebudeš.
   AW má spoustu problémů, ale ten, který tu prezentuješ, „nenažranost“, ten mezi ně rozhodně nepatří.

   Já osobě jsem z AW unavený. Je to dnes jiná hra, než jsem začal před lety hrát. V tomhle B.P. mám teď cca 110k coinů ( 50k vstup za 15k G, 17k coin kůpónů z víkendovek a eventu „pavouka“ + splněné mise a nějaký ten úkol).
   Mám 48 2h boostů na 900x + 16 jich je ještě v B.P. Ale nemám žádnou chuť je zapínat, neb 2h u AW v kuse nevydržím. V podstatě už tak 10 dní odehraju 3-4 bitvy na event a končím.
   To je ovšem můj problém, ne problém AW. Ten si holt budu muset vyřešit já sám.

   Pokud chceš mít nejvíc cojnů na boost (900x), tak běž jezdit PvP na 1. tieru. Tam za to budeš mít nejvíc, je to stejně hra s booty proti bootům. Žel, úkoly se ti tam nebudou plnit, ty jsou až od tieru 3+.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.