Bedničky aneb jak moc se vyplatí?

Abych tu pořád jen nedělal překlady článků z oficiálního webu hry, rozhodl jsem se tentokrát udělat vlastní článek, a to na téma, které by vás možná mohlo zajímat. Jak jistě víte, každý měsíc máte v prémiovém obchodě k dispozici tři speciální bedničky, které si můžete zdarma otevřít a jejich obsah případně odkoupit za jednotnou cenu 2,49 euro. Přitom v těchto bedničkách můžete najít opravdu cokoliv, od naprostých zbytečností až po prémiové tanky nejvyšších úrovní – tedy to nejcennější zboží, jaké je ve hře k dostání. Jenže, jaká je reálně šance, že vám opravdu vypadne něco, co za ty investované peníze stojí?

Na toto se vám pokusím odpovědět v následujících řádcích. Pro začátek by ale bylo dobré udělat si v jedné věci jasno. Očekávat hned v první trojici bedniček něco opravdu hodnotného, z čeho byste si sedli na zadek, je asi dost naivní předpoklad. Ta šance tu sice pořád je, ale pravděpodobnost je natolik malá, že se zkrátka bez nějaké té investice neobejdete. Proto jsem se rozhodl udělat takový malý pokus, ve kterém nahlédneme pod pokličku toho, co se stane, když na tuto hazardní hru přistoupíte. Vyčlenil jsem si pro tyto účely částku 1000 Kč, což vychází cca na odkoupení obsahu 15 bedniček, a šel nakupovat.

Mimochodem, částka 2,49 euro v době, kdy jsem tento pokus prováděl, činila po přepočtu na naši měnu 67,60 Kč. To znamená přibližně 27,15 Kč za 1 euro, takže výsledná investice byla nakonec 1014 Kč (37,35 euro). Jde samozřejmě o zaokrouhlené částky, protože určitou roli v cenách hrají i halíře. Ale nechtěl jsem to dělat ještě víc nepřehledné, takže dál vše přepočítávám na celé koruny. To jen pro pořádek.

Nejprve si ale pojďme ukázat, co vypadlo z první trojice bedniček, které si všichni můžete otevřít zdarma:

 • Smajlík + 1000 zlaťáků
 • Smajlík + 1000 zlaťáků
 • 50000 reputace

Jak tedy vidíte, nejde o nic moc. Reputace se sice hodí, ale nelze ji považovat za prémiový obsah, protože se dá vyjezdit běžným hraním. A zlaťáky jsou taky fajn, nicméně není jich mnoho. Vůbec, smajlík a 1000 zlaťáků je asi nejčastější věc, kterou v těchto bedničkách zpočátku najdete. Na druhou stranu, 1000 zlaťáků za cca 68 Kč je pořád výhodná cena. Běžně se totiž stejná částka zlata prodává téměř za 5 euro, tedy 136 Kč. Pokud ještě zlaťáky zatím žádné nemáte, protože třeba začínáte, tak lze touto cestou slušně ušetřit. Odkoupení obsahu všech tří bedniček mně tedy zatím vyšlo na bezmála 203 Kč.

V další trojici bedniček po předchozí první investici následoval tento obsah:

 • 5 zlatých beden
 • Smajlík + 1000 zlaťáků
 • Survivor Bundle

Tady se poštěstilo trochu více, i když opět jen za předpokladu, že nic z toho nemáte. Zlaté bedny bych znovu nepočítal jako prémiový obsah, jelikož se k nim celkem snadno dostanete běžným hraním hry. Ale zmíněných 1000 zlaťáků se opět vyplatí, protože vyjdou levněji než obvyklou cestou. Navíc se v tomto případě ukrýval ve třetí bedně ještě Survivor Bundle, což je základní vstup do aktuálního Battle Path v ceně 7,50 euro (cca 204 Kč). Pokud už ho máte, kompenzace ve zlatě pak činí 2999 zlatých, což se stále vyplatí. Dohromady tedy zatím investováno cca 406 Kč.

Další trojice bedniček ukrývala:

 • 12500 reputace
 • 5 zlatých Battlefield Glory boostů
 • 1000 zlaťáků

Tohle bylo trošičku slabší. Sice zlaťáky, pokud je opravdu chcete, se stále vyplatí. Ale reputaci ani boosty nelze považovat úplně za adekvátní zboží, do kterého by stálo za to investovat peníze, takže odkup všech tří bedniček je spíše ztrátový. Když se na to teď dívám zpětně, bylo by možná zajímavé odkupovat opravdu jen to, co se vyplatí, a ne celé trio bedniček, jak jsem to dělal já. Dalo by se tím samozřejmě ušetřit, nicméně s tímto přístupem byste si brzo uzavřeli cestu k dalšímu otevírání. Kdybych totiž koupil jen těch 1000 zlaťáků, mohl bych už otevřít jen jednu další bednu. A pravděpodobnost, že by z ní vypadla nějaká další zbytečnost, je přece jen velká, takže bych už pak neměl do čeho investovat. Ale zpět k našemu pokusu. Zatím jsem tedy investoval cca 609 Kč, a to za obsah devíti beden.

V následující trojici bedniček čekalo milé překvapení:

 • Leopard 2 Revolution
 • BMPT Mod.2000
 • 500000 kreditů

Otázkou je, jak velkou roli v tom hrála náhoda, ale od desáté bedničky to začalo být zajímavé. Leopard 2 Revolution je prémiový tank VIII. úrovně v hodnotě 9000 zlaťáků. Běžně se už v obchodě koupit nedá, leda v předraženém balíčku s dalšími zbytečnostmi. Takže budeme-li vycházet z ceny ve zlatě za samotný tank, je to přibližně kolem 40 euro, což vychází na nějakých 1086 Kč. To samé platí pro BMPT Mod.2000, rovněž prémiové vozidlo VIII. úrovně. Zbylých 500000 kreditů se sice někomu může do začátku hodit taky, ale prémiový obsah to zkrátka není. I tak se ale investice 203 Kč do těchto tří bedniček víc než vyplatila. Tím se dostáváme na částku cca 812 Kč.

Další várka beden nabídla:

 • 5 platinových beden
 • 5 platinových beden
 • 25000 reputace

Tady už mě, zdá se, štěstěna opustila. Ani platinové bedny ani reputaci nepovažuji za nic, co by stálo za případnou investici, byť z platinových beden vám mohou dále vypadnout nějaké ty zlatky, prémiový účet či tanky do pronájmu. Ale to vše je už zkrátka až o moc velké náhodě, navíc se k bednám lze dostat zdarma hraním. Nicméně investici jsem provedl, abych završil vyčleněnou částku 1000 Kč. Tím se mi ostatně zpřístupnila možnost otevřít ještě další tři bedničky, do jejichž obsahu jsem ale již nadále neinvestoval, abych nepřekročil stanovený limit.

Jen pro zajímavost, ty ukrývaly toto:

 • 100 zlaťáků
 • 7 dní prémiového účtu
 • Smajlík + 1000 zlaťáků

Opět platí, že pokud potřebujete nakoupit prémiový účet nebo nějaké zlaťáky do začátku, tak by se investice vyplatila. Minimálně v případě těch dvou bedniček. Takhle byste ovšem mohli pokračovat dál a dál, což zkrátka nejde. Je dobré si nastavit nějaký ten limit, abyste nepřišli na buben. Zmiňuji to tu hlavně pro zajímavost. Jedna z teorií totiž říká, že čím více za tyto bedničky utratíte, tím se zvyšuje šance na získání hodnotnějších odměn. Ale jak sami vidíte, tato teorie se zatím moc nepotvrdila. Stále je to totiž jen loterie a bez značné dávky štěstí se to prostě neobejde.

Pokud to tedy celé shrneme, celková investice za všech 15 bedniček činila dohromady 1014 Kč (což je 37,35 euro). Za to jsem na oplátku dostal celkem dost věcí, z nichž některé cenově přesáhly vynaložené finance:

 • 5 zlatých Battlefield Glory boostů
 • 5 zlatých beden
 • 10 platinových beden
 • 87500 reputace
 • 500000 kreditů
 • 4000 zlaťáků
 • Survivor Bundle (kompenzace 2999 zlaťáků)
 • BMPT Mod.2000 (kompenzace 9000 zlaťáků)
 • Leopard 2 Revolution (kompenzace 9000 zlaťáků)

Pokud vezmu celkovou investovanou částku, ze získaných věcí si odmyslím zbytečnosti a sečtu pouze cenu prémiového obsahu (zlaťáky, bundle, tanky), tak jsem získal zboží odhadem v hodnotě 105,50 euro (cca 2864 Kč). Jedná se samozřejmě o hrubý odhad, ve kterém vycházím z toho, že cena samotného prémiového tanku VIII. úrovně se pohybuje kolem 40 euro (1086 Kč), u Survivor Bundle je to 7.50 euro (cca 204 Kč) a že 4000 zlaťáků vychází na nějakých 18 euro (cca 488 Kč). Pokud následně odečtu investované peníze, dá se říci, že se tento pokus nakonec docela vyplatil. Ušetřil jsem totiž nějakých 68,15 euro, tedy 1850 Kč. A to není vůbec špatná úspora, no ne?

Samozřejmě mluvit v této souvislosti o „úspoře“ je poněkud diskutabilní. Nemusel jsem totiž kupovat nic a tak bych ani nic neutratil. Ale také bych nic nezískal. Problém je, že ať se teď může zdát tato bedničková akce jakkoliv výhodná, je to stále jen hazardní loterie. Můžete mít štěstí a za stejnou investici získat ještě víc, než jsem dostal já, ale také můžete dopadnout mnohem hůř než já. Jistá výhodnost a ve výsledku i návratnost tam však je. Ostatně, lze to vidět právě na tomto příkladu, což byl také cíl celého tohoto pokusu. Hráči často nadávají, že je to jen okrádání lidí. Jenže ona to tak úplně pravda není.

Celé to tedy lze shrnout tak, že investice do těchto bedniček se vám s největší pravděpodobností vyplatí, i když to tak na první pohled nevypadá. Sice z nich získáte spoustu zbytečného balastu navíc, pokud jej tedy budete kupovat, díky prémiovému obsahu se vám ale investice vrátí a ještě na tom slušně vyděláte. Pro začínající hráče, kteří začínají od nuly, je to asi dobrý způsob, jak si pořídit zlaťáky či další prémiový obsah a ušetřit. Na druhou stranu, hráčům, kteří již mají všeho dostatek, tato akce asi nic výhodného nenabídne. Byť stále platí, že za tanky, které již vlastníte, obdržíte jako náhradu jejich cenu ve zlatě. A zlatky můžete zase vyměnit za něco, co chcete vy.

Dodatek na závěr

Přiznám se, že nakonec mi to stejně nedalo a limit jsem už mimo stanovené hranice pokusu překročil. Koupil jsem totiž ještě těch 1000 zlaťáků v poslední bedně za necelých 68 Kč. Přece jen se to pořád vyplatí a byla by škoda je tam jen tak nechat. Tím se mi znovu zpřístupnilo opětovné otevření této bedničky. A protože jsem člověk zvídavý, tak jsem neodolal a podíval se, co v ní je. K mému překvapení: ZTQ-15, což je prémiový tank IX. úrovně v ceně 14000 zlaťáků. Tím se výrazně zvýšila výnosnost celé této operace, protože 15000 zlaťáků za cenu 2x 2,49 euro (nějakých 135 Kč) je nabídka, která se prostě neodmítá. Jak tedy vidíte, pokud si nastavíte vyšší limit, dá se získat mnohem víc. Chce to mít jen trochu štěstí.

Nakonec jsem tedy definitivně utratil cca 1149 Kč (42,33 euro) a získal prémiový obsah v hodnotě 39999 zlaťáků. Pokud bych si měl takovýto obnos zlata pořídit běžnou cestou, musel bych s využitím současných nabídek zaplatit téměř čtyřikrát víc (odhadem asi 170 euro, což by bylo 4615 Kč). Zohledníme-li tedy i tohle, ve finále jsem ušetřil 3466 Kč. To znamená, že jde dokonce o výhodnější nákup zlata, než jsou různé nabídky na zlaťáky se slevou 50%. Má to ale ten háček, že stále kupujete zajíce v pytli. A navíc, pokud vám jde hlavně o zlato, musíte nejprve všechny ty tanky vlastnit, jinak místo kompenzace získáte tank. Ale to je vlastně také výhra, protože každý nový prémiový tank v garáži se samozřejmě rovněž počítá.

Když se na to teď tak dívám, celá tahle akce mi dost připomíná vychvalované vánoční krabičky ve WoT. Tam se vám také vynaložená investice vždy vrátila. I když jste třeba nezískali to, co jste chtěli, tak se vám to vrátilo v jiné formě. Bylo by celkem zajímavé v mém pokusu pokračovat i nadále. Věřím, že by se tam objevila spousta dalších zajímavých věcí. Ale to bych už utrácel víc, než bych chtěl. A na to ostatně tato celá akce také spoléhá. Dokud se to ovšem bude hráčům vyplácet a vynaložená investice se jim v nějaké rozumné formě navrátí a ještě u toho vydělají, nemám s tím sebemenší problém. A jak to vidíte vy?

7 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Beeda2004 on 3. 2. 2021 at 19:38
  • Reakce

  leopard 2 revolution je normalne o wolfi k nakupu za 9 tisic goldu nic specialniho na nem neni takhle je tam od zacatku kdy ho pridali, jinak jedna vec je hodnota veci a druha vec jejich uzitecnsot prakticky nic krome goldu nema zadnou hodnotu pro hrace at uz to sou platinovy bedny nebo boosty je to jen odpad

  1. A četl jsi to celé? Však já nikde netvrdím, že je Leopard speciální. Jen že se už nedá koupit v obchodě za peníze. Za goldy ano, asi jsem to blbě napsal. Ale o to tu nejde. Jde o to, že v podstatě už jen tenhle jedinej tank mi vrátil celou vynaloženou investici. Balast do toho samozřejmě nepočítám ani já, viz závěr 😉

    • Beeda2004 on 3. 2. 2021 at 22:15
    • Reakce

    ma chyba ja to bral jako ze se neda sehnat vubec jen kdyz je v akci

 1. Ahoj. Zrovna nedávno jsem řešil jestli si ty bedničky koupit! A přišel jsem na to, že pokud je při současném kurzu kupujete, tak se to vyplatí za Americký dolar a ne za Euro! Na malém balíčku za 2.49€ vs 2.99$ ušetříte asi 1 korunu. Záleží ale jakou máte banku a na aktuálním kurzu! Takže neplatí vždy. Ale na Raider Bundle stojí 26.99€ vs 29.99$ to je ca 720Kč vs 670Kč! A to už za zamyšlení stojí. Jinak dík že jsi si s tím dal práci. Asi si něco koupím 😉

  1. Tak pak dej vědět, co všechno jsi dostal, ať tu mám vícero zkušeností 😉

  • Iosifek on 4. 2. 2021 at 0:33
  • Reakce

  Zajímavé.
  Jen nesouhlasím s tím, že zlaté nebo platinové bedny nejsou prémiové. Jsou. Pro jejich získání musíš vykonat nějakou činnost, nebo si je koupit. Jsou tedy buď odměnou nebo zbožím. To samé se týká jejich obsahu.
  To, že pro tebe nemají žádnou cenu, na věci nic nemění. Pro mne taky nemají cenu, ale pro začínající hráče mají cenu času při expení. Pro ně jsou obtížně dostupné.
  Od té doby kdy zavedli tyhle bedny s oteviratelným obsahem před koupí, mě tam padlo jednou 10 000 goldů za ty 2.49 €. Nechal jsem je být, nic jsem nekupoval. V okamžiku kdy mám na účtu 3x tolik a nic co za někoupit, je i tohle množství goldů za tu cenu pro mě bezcenné.
  Hodnota věci je v tom jak moc ji potřebuješ nebo ti pomůže, případně se ti líbí.
  Na tyhle lootový bedny potřebuješ štěstí, pokud ho nemáš, jako já, tak je zbytečné něco kupovat.

  1. Souhlasím. Tak cenu má všechno, když to člověk potřebuje. Mně jen přijde zbytečné za ten balast kolem platit, když se to samé dá vyjezdit hraním. Ale jak jsem psal v článku, i přesto se mi investice do těch bedniček vyplatila, takže ten balast je nakonec jen příjemný bonus navíc. A pokud to takhle budou mít i ostatní, tak proč ne 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.