Battle Path – Last Patriot

Doteď jsme vám zatím představili jen tři hlavní ceny nadcházející kampaně Battle Path s názvem Last Patriot, kterými jsou jak jinak než tři unikátní prémiové tanky. Pokud sledujete náš web pravidelně, jistě jste už o nich četli. Pokud vám ale vrtalo hlavou, jaké další zajímavé odměny tato kampaň přinese, tak pro vás máme dobrou zprávu. Vývojáři totiž nyní odhalili konečnou podobu Battle Path, včetně jeho dalších odměn. Pojďme se tedy na to spolu podrobněji podívat.

Nadcházející kampaň Batle Path – Last Patriot by měla být spuštěna už v prosinci a jak již bylo dopředu oznámeno, bude tematicky zaměřena na Ameriku. Tomu také odpovídají hlavní odměny a dějové zasazení. Celá kampaň by měla být postavena na podobných mechanismech, jako ta předešlá, s několika novinkami. To znamená, že po získání přístupu se budou hraním a plněním misí vydělávat takzvané Battle Coiny a ty následně utrácet za postup v žebříčku odměn. A těch nebude málo.

Odměny

Žebříček odměn, tentokrát rozdělený už jen do 50 ranků, bude obsahovat mnoho lákavých cen. Půjde například o různé boosty, kamufláže, obrázky na tanky, avatary či dokonce o zlato. Mimo to ale budou jeho součástí především již dříve představené prémiové tanky jakožto hlavní odměna za snahu a postup na vyšší úrovně v tomto žebříčku. Pokud jste četli naše předešlé články, jistě víte, o kterých strojích je řeč. Konkrétně se tedy jedná o tyto tři vozidla:

 • 10. rank – XM247 Sergeant York (prémiové vozidlo V. úrovně)
 • 30. rank – Griffin 120mm (prémiový tank VIII. úrovně)
 • 50. rank – CATTB (prémiový bitevní tank X. úrovně)

Na rozdíl od minulé kampaně již po dosažení 50. ranku v žebříčku nebudou následovat žádné další bonusové úrovně. Postup tedy končí na 50. ranku s finální odměnou v podobě prémiového tanku X. úrovně CATTB. Nicméně pro ty z vás, kteří se takto daleko dostanou, bude dále k dispozici speciální skin na tento tank, podmíněný splněním určitého počtu misí. Nemusíte se proto bát, že po dosažení 50. ranku přijdete o motivaci pokračovat v dalším hraní.

Samozřejmě, k dispozici budou také čtyři sady misí, z nichž se první tři budou odemykat speciálním lístkem získaným v žebříčku hlavních odměn (ty budou umístěny na 1., 7. a 12. ranku). Každá z těchto sad misí bude jiného zaměření a odměnou za její kompletní dokončení budou další prémiové tanky a speciální „Prime“ skiny na ně. V tomto případě se jedná již o běžně dostupné prémiové stroje VI. úrovně, viz následující řádky:

 • První sada misí je zaměřena na poškození děly velkých ráží (nad 130mm) a odměnou za dokončení bude prémiový lehký tank VI. úrovně s názvem Expeditionary Tank a Prime skin pro tento stroj
 • Druhá sada misí je zaměřena na pancíř a s ním související úkoly, přičemž odměnou za dokončení bude prémiový bitevní tank VI. úrovně MBT-70 a Prime skin na tento stroj
 • Třetí sada misí je zaměřena na poškození udělené HEAT municí (s výjimkou ATGM) a odměnou za dokončení bude prémiový lehký tank VI. úrovně RDF/LT a Prime skin pro tento stroj

Za zmínku stojí, že pokud některý z těchto strojů již vlastníte v garáži a dokončením sady těchto misí jej získáte znovu, obdržíte jako náhradu zlaťáky v odpovídajícím množství.

Poslední, čtvrtá sada misí, bude jako obvykle odemčena až po dokončení výše jmenovaných tří sad úkolů. Odměnou za tyto bonusové mise bude speciální velitel Austin Harper, jehož schopnosti by měly fungovat v závislosti na počtu spolubojovníků. To znamená, že čím méně spoluhráčů v týmu bude přežívat, tím silnější jeho schopnosti budou. Bližší informace o tomto speciálním veliteli bychom se měli dozvědět v jednom z dalších článků.

Battle Coiny

Pokud už jste některou z předešlých kampaní Battle Path hráli, jistě víte, že pro úspěšné získání co největšího počtu odměn jsou nejdůležitější bitevní mince, tedy Battle Coiny. Jejich získávání nikdy nebylo příliš snadné, a proto v Last Patriot bude v tomto směru provedeno několik změn. K dispozici bude totiž hned několik způsobů, jak tyto Battle Coiny získat.

Prvním ze způsobů je jednoduše hraní. Za každou minutu, kdy jste v bitvě aktivní a pomáháte svému týmu (říkejme tomu efektivní bojový čas), obdržíte pevně danou částku Battle Coinů, která se vám připíše po skončení bitvy na účet. Konkrétně jsou to 2 mince za minutu v PvE a GLOPS, 3 mince pak za minutu v PvP. Čas bude vždy zaokrouhlován směrem nahoru. V praxi by to mělo fungovat tak, že pokud váš efektivní bojový čas bude například 41 sekund, bude se počítat jako 1 minuta. Stejně tak, pokud bude čas 1,01 minut, bude se počítat jako 2 minuty.

Tento efektivní bojový čas je nová mechanika, která počítá pouze čas, kdy jste v bitvě aktivní a pomáháte týmu. To znamená, že již nelze být v bitvě AFK, neboli neaktivní, jak to bohužel někteří nepoctiví hráči dělali dříve. Tím, že se připojíte do hry a hned ji zase opustíte v naději, že tímto způsobem po malých částkách nahromadíte dostatek bitevních mincí, si zkrátka již nepomůžete. Nyní, pokud nepřispějete svou aktivitou v bitvě, nedostanete nic nebo jen velmi málo.

Stejně jako dříve bude samozřejmě vítězství násobit i vaši konečnou odměnu Battle Coinů za každou bitvu (1,25 za PvE a GLOPS a 1,5 za PvP). Bonus ale také dostanete za výkon, například když se umístíte mezi nejlepšími hráči na bojišti (4 mince pro nejlepší dva hráče v PvE, 5 mincí pro pět nejlepších v PvP a 10 mincí pro pět nejlepších v GLOPS). Snažit se podat co nejlepší výkony se zkrátka vyplatí!

Druhým ze způsobů, jak se dostat k co největšímu množství Battle Coinů, budou opakující se mise, které si už možná pamatujete z předchozího Battle Path. Půjde o tři úkoly, které se budou obnovovat vždy po uplynutí 72 hodin. Tyto úkoly budou zahrnovat následující požadavky. Ale pozor! Mohou být podmíněny určitou podmínkou vztahující se například na vozidla jen jednoho prodejce a podobně.

 • Udělte určité množství poškození (každý bod poškození se bude počítat jako pět)
 • Zničte určitý počet nepřátelských vozidel (každé zničené vozidlo se počítá jako pět)
 • Vydělejte určité množství základních zkušeností

Třetím ze způsobů, jak získat Battle Coiny (a to je novinkou), budou takzvané „výzvy“. Jedná se o další typ úkolů, za jejichž splnění obdržíte bitevní mince navíc. Těchto výzev bude celkem deset a budou se odemykat každý týden v průběhu akce. K jejich splnění bude vyžadováno, abyste v bitvě něco dokázali (například způsobit poškození 15000 v PvE či v GLOPS, a nebo 3000 v PvP), přičemž každá z těchto výzev bude obsahovat deset fází s postupně vzrůstajícími nároky.

Odemčení výzev bude probíhat na serveru nezávisle na tom, zda máte koupený přístup do Battle Path nebo ne. Takže pokud se rozhodnete do Battle Path kampaně připojit třeba až za dva týdny po jejím spuštění, budete začínat již se dvěma odemčenými výzvami. To by mělo pomoct hráčům, kteří se do kampaně zapojí o něco déle, rychleji dohnat ztráty.

Vylepšené moduly

Další novinkou letošní kampaně Battle Path bude takzvaná „dílna“. Jedná se o novou součást kampaně, která vám umožní upravovat hlavní odměnová vozidla z Battle Path pomocí dalších vylepšených modulů zvyšujících jejich výkon. Ty se budou odemykat dokončením určitého počtu misí nebo výzev. Patří mezi ně například modul pro XM247, který bude zlepšovat mobilitu tohoto vozidla za cenu snížených bodů života, nebo pokročilé granáty pro tank Griffin 120mm.

Tyto speciální, vylepšené moduly budou k dispozici až tehdy, kdy získáte konkrétní odměnové vozidlo do své garáže. Získání těchto modulů se ale bude počítat i zpětně. Sice s určitým úsilím budou dosažitelné ještě v průběhu kampaně Last Patriot, ale pokud to někdo z vás nestihne, nevadí. K jejich zpětnému odemčení se budou započítávat i mise a výzvy dalších, budoucích Battle Path kampaní.

Bedničky Patriot

To ale ještě není vše! Stejně jako v předešlých kampaních Battle Path i v případě Last Patriot bude možné přebytečné bitevní mince vyměnit za speciální bedničky. Tyto bedničky budou obsahovat plány dalšího prémiového vozidla, které lze v rámci tohoto Battle Path získat. Jedná se o prémiový stíhač tanků VIII. úrovně Bradley AAWS-H, což je předchůdce již implementovaného vozidla M8 MGM-166 z programu LOSAT. Jak už jeho název sám napovídá, i tento stroj bude vyzbrojen kinetickými raketami, i když s nižším výkonem odpovídajícímu jeho úrovni.

Bedny Patriot ale nebudou obsahovat jen plány na toto nové a zajímavé vozidlo. Ve srovnání s minulými případy budou tyto odměnové bedny obsahovat ještě další, speciální bedničky, jejichž obsah je neméně lákavý. Však posuďte sami.

 • Tyto speciální bedny budou zahrnovat šanci na získání prémiových vozidel (včetně vozidel X. úrovně), která ještě v garáži nemáte
 • Stejně tak bude součástí těchto speciálních beden i malá šance na získání některého ze vzácných velitelů (Alexander Cortez, Alisa Korhonen a Ofelia Kitescu)
 • Každé otevření takovéto speciální bedny se navíc bude započítávat do postupu při získávání vylepšených modulů pro vozidla z Battle Path kampaně v rámci výše zmíněné dílny (pokud tato vozidla již vlastníte)

Závěrem nezbývá říci nic jiného, než že nová kampaň Battle Path vypadá opravdu lákavě. Tvůrci hry si opět vzali připomínky hráčů z poslední kampaně k srdci a opět se pokusili udělat tuto událost zajímavější a vstřícnější. Otázkou zůstává, na kolik zlaťáků nás ve finále vyjde vstupenka na tuto bojovou cestu. Je ale jasné, že pokud se budete snažit plnit zadané úkoly, tak se ta investice dozajista vyplatí. Odměn je tam totiž požehnaně, takže jen co se to objeví ve hře, moc dlouho neváhejte.

Samozřejmě, pokud máte k novému Battle Path nějaké připomínky nebo se s námi chcete jen podělit o svůj názor, můžete využít komentáře pod tímto článkem. Všechny vaše příspěvky jsou vítány. Půjdete do této kampaně, nebo si raději necháte zajít chuť? A jak se vám líbí odměny? Nebojte se a dejte nám to vědět. I vaše názory jsou totiž důležité!

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-battle-path-last-patriot

11 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Michal on 23. 11. 2019 at 17:33
  • Reakce

  Prime skiny vypadají super, prémiové vozítka mě ani tak netáhnou ,spíš ty skiny 😉 Avšak co mi dost vadilo už u předchozí kampaně je zpoplatnění. Jo dá se to zaplatit v goldech ,ale to jen když je člověk má , ne tak jako v mém případě že můj účet seje prázdnotou. Pokud však by vstup byl poněkud levnější tak proč ne.

   • Iosifek on 23. 11. 2019 at 18:57
   • Reakce

   Tak to jedna rada. Kup si vstup na My Lootu. tam to přijde nejlevněji + bonusové šprdliky, za které si můžeš koupit bednu.
   Cena je okolo 6-7 éček. Při koupi goldů a nebo vstupu ze hry to přijde dráž, a o dost.
   A nejcenější na tom bude ten velitel, ne ty tanky. Tak to bylo a nejspíš bude.
   ——————————————-
   Najlvine, díky!

    • Beeda2004 on 23. 11. 2019 at 21:31
    • Reakce

    tak ono drahy jak pro koho me pripada furt lepsi platit menou kterou dostanu zadarma nez realnyma penezma za ktery si muzu koupit jidlo nebo lepsi soucastky do pocitace, vim ze ne kazdej to hraje od zacatku, ale pres ty ukoly na strikera se daji nafarmit premiovy tanky a kdyz clovek nepouziva rentalni tak je pak muze menit za goldy takhle funguju od zacatku co to jde a tech tri tisice goldu se da nasetrit celkem v pohode plus batalion daily mise kde sem mel jen za poslednich deset dni 4 nalepky kazda 50 goldu, jen to chce zacit setrti vcas a ne na posledni chvili

     • Iosifek on 24. 11. 2019 at 0:06
     • Reakce

     U vstupu do posledního Batl Patchu jsem váhal, zda to mám koupit za 15 000 goldů a mít 40k coinů. Nakonec jsem to koupil jen za 3 000 goldů a zůstalo mě 12k. Na Leclerca T40 mě chybělo 2 000 G a ty jsem nahrál a došetřil za cca 14 dnů. Dřív, něž ho přidali do hry. Po jeho koupi mě zůstalo cca 140 G. 🙂 V současnosti mám uškudlených 10 445 G.
     Z čeho?
     – 100 G týdně za přihlášení
     – občas něco dají do My Loot beden nebo máš štěsí a něco i z Loot beden padne, já na to štěstí nemám
     – 25 nebo 50 G za nálepku nebo avatara ve zmiňovaných klanovkách
     – něco málo z platinových beden + samozřejmě boosty, insignie a premium
     – občas jdou prodat i některé díly v inventáři za goldy, např. to byli části modulů na K1A1.
     – a hlavně náhrady za pronájmy tanků, které vlastním – za denní pronájem 125 G za 3 denní 300 G
     (takže když jsem dostal 4x z Moskevských beden tank, tak k němu také goldy jako náhradu za ty k pronájmu v inventáři – to je při aktivaci a jsou značeny zeleně) takže víkendové bedny za staré mise a v nich tank na pronájem pro mne znamenají goldy. Něco hned, něco v budoucnu.
     Pro úplnost ještě jdou prodávat jak dílky na Hádese, tak pronájem Hádese a hodnocený bitvy mají také něco.

     Expeditionary Tank, RDF/LT mám a MBT-70 mám v inventáři 5x na 1 den, tak po mne chystaný Batl Patch znamená víc goldů příjmů, než co vydám na aktivaci. Na rozdíl od předchozího, kde těch goldů bylo poskrovnu, cca 1 500. Z toho prvního jsem měl cca 9 000 G.

     Tak asi tak se to má. „Nemusí pršet, stačí když kape.“ 🙂

      • Beeda2004 on 24. 11. 2019 at 0:26

      Ja si to drzim kolem trech tisic, protoze obcas investuju do pvp weekly mise preskoceni coz je za 350 abych urychlil progress.
      Premium tanku me zatim chybi asi 41, ale pocitam ze je casem doplnim z tech truhel po strikerovy problem budou akorat 9-10,obzvlast hadesy a shadow u tech ostatnich je vzdycky sance ze bude nejaka truhla zdarma ze ktery to padne.

      • Iosifek on 24. 11. 2019 at 21:38

      Zapomněl jsem ještě na jeden zdroj goldů, a to jsou soutěže. Ať je to ta co pořádal Najvlin, nebo třeba „Zastřel si svého My.comáka“.

      Beedo, já ty úkoly považuju za hráčskou výzvu, tak je odehrávám. Někdy mě to trvá dýl, ale čas aktivace dalšího úkolu se počítá bez ohledu na to, kdy ho dokončím. Pak dostanu další úkol okamžitě po dokončení a to jde až do vyčerpání limitu. To je pozitivní změna.

      Teď, před hodino, jsem dojel Americkou bednu a vypadl mě z ní T-72M2 Wilk. A protože na něj jsem měl 11x denní pronájem v inventáři, tak jsem shrábnul i 11 x 125 G = 1375G. 😀

      • Beeda2004 on 25. 11. 2019 at 5:07

      me to pada celkem rozmanite myslim snad jen rdf/lt mam 5 ks jinak mam asi 20-30 ruznych premiaku, co me stve ze mam exp tank reaper verzi takze nemuzu zpenezit tu cistou, tenhle battlepath se celkem hodi diky tem noskin verzim tehle trech premiaku

      • Iosifek on 25. 11. 2019 at 11:41

      Mě Expdičák padl z bedny na 51. levlu, myslel jsem že sežeru klávesnici, a asi nejen já, neb to tak padalo většině, toho Prototipa mám, a měl jsem taky. 🙁 Z dalších dvou beden na 52. a 53. mě vypadl 6. a 7. tank.
      Tak když se vrátím k tématu příštího BP, tak z těch ech bedničkek Patriot , tak je psáno, budou padat tanky které nemáš v garáž (proto, aby ti nemuseli dát náhradu v goldech)i, ale co už není psáno, že největší šance bude na tanky nejnižších tierů, pokud je nemáš. Tak jako to bylo s bednama na 51 -60 levelu.
      Jo pokud máš do 9 všechny tanky, tak ti budou padat 9-10, znám člověka, který si koupil coiny a za ně ty bedny. Všechny tanky na těch nízkých tierech měl, tak mu popadali jen ty 10. Pochvaloval si, že ho to přišlo laciněji, než kupovat loot bedny na ty 10.

      • Beeda2004 on 25. 11. 2019 at 14:09

      Me pripadlo ze to spis bralo podle stari, ze to nejdriv dava toho terminatora, exp tank, taifun atd… co byly za nakup pristupu do closed alfy/bety a az ma clovek vsechny tyhle tak mu zacnou padat teprve ty lepsi.
      Ja mam jen jedinej strach aby ten battlepath nejak nepodelali, protoze to vypada ze tech coinu ted lidi budou dostavat vic tak aby jeden level ted nestal deset litru nebo podobnou kravinu aby neudelali nebo nepredrazili ty krabice ze kterych budou padat krabice s tema 9-10 premiakama, hlavne si ted nejsu jistej jestli pro cloveka nebude vyhodnejsi farmit cely tri mesice krabice na 9-10 premiaky nez delat levely pro jeden papirovej abrams s obratnosti ATDU.

      • Iosifek on 25. 11. 2019 at 14:57

      „Čicháš, čicháš kulišárnu? “
      Já taky, takovou zkušenost s my.com už mám.
      Už jen ta ráže +130mm a HEAT. To se nám ty tanky najednou smrsknou T5 = Sheriden a Starship. T10 = Leopard a XM1A3 se 140mm + Type se 140mm.
      A taky se ptej po obtížnosti úkolů.

      • Beeda2004 on 25. 11. 2019 at 15:23

      ja hlavne nevim jestli by uz tyhle 140+ nemeli mit vlastni tier 11 me pripada ze proti tem devitkam uz je to az moc drsny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.