Americké historické kamufláže

S historickými kamuflážemi se nám v poslední době doslova roztrhl pytel. A tak tu po ruských, francouzských či středomořských setech máme i americké kamufláže. Bohužel pravděpodobně zase jen za peníze, což je velká škoda, neboť právě tyto historické typy kamufláží, alespoň tedy podle našeho názoru, jsou velmi atraktivní. Snad je bude časem možné získat i jinou cestou.

Každopádně se jedná o standardizované kamuflážní vzory MERDC, vyvinuté v 70. letech pro všechna obrněná vozidla armády spojených států. Tento vzor byl navržen tak, aby se dal kdykoliv a snadno přizpůsobit konkrétním podmínkám na bojišti. Skládá se ze čtyř různě barevných pruhů, které bylo možné překreslit až dvanácti schválenými barvami. Jejich kombinacemi se pak dalo docílit kamuflážních nátěrů pro nejrůznější prostředí, od zimních, přes pouštní až po letní či tropické vzory.

Tyto maskovací vzory se nejvíce používaly během studené války, a to až do první poloviny 80. let. Po roce 1984 byl tento systém vzorů nahrazen sjednoceným vzorem NATO, který se používá prakticky dodnes. I přes tento fakt lze ale stále najít určitou část vozidel, na nichž původní vzor MERDC přetrvává.

V Armored Warfare budou tyto kamuflážní sety dostupné již brzy a budou zahrnovat sedm barevných variant pro všechny tři typy prostředí. Samozřejmě je bude možné používat nejen na amerických vozidlech, ale i na všech ostatních, které ve hře najdete. Tedy s výjimkou těch, které mají vlastní, speciální skin a nelze na ně žádnou kamufláž použít. Cena zatím není známá, ale počítejte tak s 10 euro.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/historical-camouflages-american-merdc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.