Alternativní korejská kamufláž

Nedávno jsme vás informovali o chystané pouštní korejské kamufláži, o jejímž původu si můžete více přečíst v tomto článku. Kromě ní se však do hry připravuje ještě jedna, a to alternativní korejský maskovací vzor. Ten si můžete prohlédnout na přiložené fotografii, kde je vidět na tanku K1 během jednoho z mnoha cvičení korejské armády.

Současná standardní korejská kamufláž (která již ve hře je) je samozřejmě dobře známá, téměř až ikonická, a používá se v podstatě na všech typech korejské obrněné techniky. Tato alternativní kamufláž je ale poměrně stará a zjevně vychází z amerického vzoru MERDC ze 70. let, i když se nejedná přesně o stejný vzor.

Kamufláž se skládá ze čtyř barev, zhruba podobných oficiálním americkým barvám s názvy Forest Green, Black, Sand a Field Drab. Odstíny se v korejském podání však liší, například hnědá barva je světlejší a směřuje spíše k červené a písková barva je taktéž světlejší, až šedá. Tyto barvy se obvykle aplikují pomocí spreje, ačkoli v tomto „alternativním“ případě máme jasně definované linie jako součást profesionálního lakování.

Líbí se vám? Zatím není jasné, jakou formou bude možné tuto kamufláž získat, ale pravděpodobně půjde o součást akce zaměřené na korejský den nezávislosti, jak bylo naznačeno již dříve u pouštní kamufláže.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-korean-alternative

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.