Aktualizace 0.33 je tu!

Ano, už je to tak. Po dvou nepříliš zdařilých kolech testování, kdy ne vše bylo plně připraveno k otestování, nám před pár dny dorazila aktualizace na hlavní herní server. Změn je mnoho, některé k lepšímu, jiné k horšímu. Nemá ale asi smysl se tu nějak víc rozpovídávat o tom, co všechno se změnilo, protože se o tom mluvilo už minimálně měsíc dopředu. A v tomto směru se moc nezměnilo. Zajímají-li vás podrobnosti, přečtěte si předchozí články, které se této velké aktualizaci věnovaly, viz níže.

K aktualizaci a jejímu testování se vázalo i mnoho otázek. Na některé vývojáři odpovídali v samostatných článcích. Pokud se chcete dozvědět více, pak níže tyto články najdete.

Jak vidíte, aktualizace přináší řadu velkých a mnohdy i celkem zásadních změn. Přitom tam pravděpodobně ani není zmíněno vše, protože vývojáři ještě na poslední chvíli přidávali některá další drobná vylepšení a úpravy. Původní článek ke spuštění 0.33 (v angličtině) najdete zde. Ale protože nemám tolik času, nebudu to znovu všechno překládat. Všechny nejdůležitější změny jsou popsány ve výše uvedených článcích.

Co ale stojí za to, abychom zde zmínili, tak jsou plány na následující měsíce, kdy budou do hry dodatečně přidávány věci, které se do aktualizace 0.33 nestihly. Ostatně, sami vývojáři zmiňují, že spuštění aktualizace je jen začátek. Řada změn, oprav i nového obsahu nás ještě čeká. Na co se tedy můžeme v dohledné době těšit?

 • Nová velká pouštní mapa pro PvP s názvem Al Dabbah
 • Vylepšení pohyblivosti AI vozidel, včetně zavedení kolových vozidel pro AI
 • Přepracované modely tanků řady Abrams
 • Nová událost Raid, tentokrát se skutečně parádními skiny
 • Možnost určování cíle hráčem pro pěchotu
 • Nové kamufláže, skiny a spousty dalšího obsahu

Podzim by v Armored Warfare měl prý stát za to. Alespoň to tedy vývojáři tvrdí v závěru článku. Co všechno si pro nás ale nachystali, to zatím neprozradili. Do té doby můžete třeba v komentářích pod tímto článkem zhodnotit aktualizaci 0.33 a podělit se tu s ostatními o vaše názory. Co myslíte, povedly se změny? Jak se vám líbí rebalanc vozidel? Zkrátka, máte-li k tomu co říci, neváhejte a pište. Já osobně jsem zatím neměl moc velkou příležitost vše vyzkoušet, ale snad již brzy budu mít víc času a uděláme další stream 😉

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/update-033-now-available

11 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • EvilMatus on 17. 9. 2020 at 15:35
  • Reakce

  Všetko v 0.33 je podľa mňa ok, ale musím si na niečo zanadávať a to je optimalizácia… Na vysokých detailoch mám +- 100FPS, ale hneď ako sa v bitke spotnú tanky mi to klesne na 50FPS a hneď ako sa objavia vizuálne efekty, tak mi to klesne na 30FPS. Toto by som ešte nejak prežil, ale aby hra nešla na nízkych detailoch, tak je niekde problém. Cez 100FPS na začiatku bitku a potom sa spotnú tanky klesne mi to na 40FPS. Som sklamaný a mám pocit, že hra mi bežala lepšie keď tu nebola 0.33 🙂

  1. To budeasi nějaká chyba. Třeba to ještě vyladí. I když – času na to teda měli dost…

   • Iosifek on 18. 9. 2020 at 0:09
   • Reakce

   Tohle je zřejmě problém tvé grafické karty. Respektive sestavy PC, hra nemusí být optimelizovaná jen pro tvou sestavu. Aktualizuj ovladače, verifikuj klienta a podívej se zda ti to něco nezpomaluje. Tj. nějaký program na pozadí včetně antiviráku. Pokud to nepomůže, obrať se na podporu.

   Hraju na nejnižší nastavení. Po aktualizaci mě šli FPS nahoru a ping dolů. Jistě, fps kolísají dle náročnosti scény (zejména objemové efekty), není to ale nijak dramatické. Ping se krátkodobě zvyšuje při načítání lokace nebo nově aktivované části (zatížení serveru).

   A pokud mám hodnotit 0.33, tak nerfy a bufy z toho dělají jinou hru, než jsme byli zvyklí. Tak zatím těžko nějak hodnotit, seznamuju se se změnama. Zatím se ty plusy a mínusy tak nějak vyrušují.

   • Beeda2004 on 18. 9. 2020 at 10:39
   • Reakce

   to je naprosto bezny kazdej spotnutej tank ti veme 5-8 fps z vykonu plus vykreslovani efektu

  • romino on 20. 9. 2020 at 11:25
  • Reakce

  S touto aktualizaciou ma totalne nasrali !!!

  ale zároveň som si spravil poriadok v garaži a predal 10tkove ŠROTY (AFT-10 & CATTB)
  a popredaval tanky s ktorými nenhravam vratane premiových (Object 640, Altay)

  … už to zapnem len občas , dufam že im date všetci taky FEEDBACK ako ja 🙂

   • Iosifek on 20. 9. 2020 at 12:29
   • Reakce

   Hmm, hysterická nebo hysteriózní reakce, Spíš jen hystriónská.
   Z 269 tanků (dle globálního katalogu vozidel ve hře) jich mám 236.
   Jezdím pravidelně s cca 5 tanky z tech. stromu, občas s dalšími cca 5, příležitostně vytáhnu občas něco jiného, většinou kvůli nějakému úkolu, limitovaném tíerem, prodejcem.
   Nechápu, k čemu by mě bylo prodávat tanky se kterými nejezdím.
   Tohle je jen část aktualizace 0.33, a ta je ještě neodladěná, takže se bude upravovat.

   Jen tak mimochodem, pokud prodáte prémiový tank, můžete na podpoře žádat o jeho vrácení proti částce, kterou jste za něj obdrželi. Musí to být prémiový tank, ne odměnový, tam máte asi smůlu.

    • Beeda2004 on 20. 9. 2020 at 16:42
    • Reakce

    taky nevidim duvod proc tanky prodavat garaz je neomezena a prodejem nic neziskam jejich hodnota jako prodej je temer nulova

  • Ujos on 21. 9. 2020 at 16:03
  • Reakce

  Jinak pokud někdo pozoruje problémy s grafickým výkonem, tak si zkontrolujte rozlišení v nastavení hry, po poslední aktualizaci je bez upozornění nastaveno na základní hodnotu nějakých 1366/768 a pak to dělá neplechu.

  1. To bohužel není můj případ :-/

    • Ujos on 21. 9. 2020 at 19:01
    • Reakce

    Tak u nás snad všichni měli překopané rozlišení, ale máš pravdu v tom, že i po nastavení správných parametrů jsou FPS na podivných hodnotách, dříve jsem měl cca 140-150 a teď někde i 80-90 FPS. Holt kokotiny mají ve hře přednost před optimalizací 🙂

    1. Nejsmutnější na tom je, že v rámci optimalizací zhoršili celkovou grafiku hry a vysledek je, že hra běží ještě hůř než předtím… 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.