Akce Cihelna 2019

Sice to s Armored Warfare nijak nesouvisí, nicméně jde částečně také o tanky, a to nejen o ty moderní. Již jako každý rok se i letos bude u města Králíky, přímo vedle areálu vojenského muzea, konat 22. ročník Dne sil podpory AČR – Cihelna 2019. Akce bude probíhat od 16. do 18. srpna, přičemž hlavní program si pro nás pořadatelé připravili na sobotu 17. srpna 2019.

Stejně jako v předešlých ročnících je i letos připraven bohatý program pro návštěvníky. Hlavní historická bojová ukázka s účinkující dobovou vojenskou technikou bude letos zasazena na konec druhé světové války a zavede nás na Ostravsko, kde probíhaly těžké osvobozovací boje. Mimo to se ale můžete těšit i na dynamické či statické ukázky Armády ČR, Policie, Hasičů, Celní správy, Vězeňské služby a Integrovaných záchranných složek.

V okolí bojiště je pak možné shlédnout rozsáhlou expozici obrněné techniky Vojenského muzea Králíky a přilehlé pevnosti předválečného systému opevnění, jako je pěchotní srub K-S 14 U cihelny, Dělostřelecká tvrz Hůrka a další. Návštěvníci si také mohou zblízka prohlédnout soudobou vojenskou techniku Armády ČR, a to včetně vozidel Pandur II či tanku T-72M4 CZ, po němž už tak dlouho voláme, aby jej vývojáři přidali do Armored Warfare.

Podrobnosti k akci, včetně celého programu, najdete uvedené níže, případně přímo na stránkách akce (odkaz dole). Takže pokud nevíte, co dělat příští víkend, možná vás tato zajímavá akce zaujme. A když budete mít štěstí, třeba se tam i potkáme 😉

Stránky akce: http://akcecihelna.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.