30 let od operace Pouštní bouře

Přesně tak, letos tomu bude přesně 30 let, co se udála jedna z nejznámějších operací moderních válek, takzvaná Pouštní bouře. Ta byla reakcí západní aliance v čele se Spojenými státy americkými na vpád tehdejších iráckých vojsk do Kuvajtu. Boje trvaly jen něco málo přes měsíc, ale stačilo to k tomu, aby se definitivně potvrdila nadvláda západní techniky nad tou východní. Jak se totiž předpokládalo, převážně sovětská technika byla v té době již silně zastaralá, což řadu zemí, například Čínu, přimělo k výrazné obměně vojenských technologií.

Podle vyjádření vývojářů pracujících na Armored Warfare bychom se měli v následujících týdnech a měsících dočkat připomenutí této významné operace i ve hře. Mělo by se jednat jak o speciální nabídky v obchodě či články zaměřené na vysvětlení některých faktů v pozadí této historické události, tak i o speciální event, v němž bude možné získat řadu cen spojených s tímto tématem. To by mohlo být docela zajímavé. Nápad, kdy si přímo ve hře budeme připomínat nějakou skutečnou událost, se mi popravdě velice líbí a určitě by bylo fajn takových akcí mít víc.

Prozatím nebylo prozrazeno nic bližšího, takže o jaké ceny konkrétně půjde a jaký formát celá akce bude mít, to se můžeme zatím jen domnívat. Osobně bych to ale tipoval na něco v podobném stylu, jako byly výroční mise. To znamená denní úkoly, po jejichž splnění každý den získáte nějakou odměnu, v tomto případě odkazující na operaci Pouštní bouře. Napadají mě například kamufláže, speciální skiny a pravděpodobně i nějaké ty prémiové věci. Možná bude i tank nebo bedničky na něj, jako to bylo třeba se ZTQ – kdo ví. Jistě se brzy dočkáme podrobnějšího odhalení.

Těšíte se? Pokud chcete, můžete využít možnost komentářů pod tímto článkem a podělit se s námi o váš názor. Můžete tak třeba zkusit odhadnout, o jaké další odměny by se mohlo jednat.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/operation-desert-storm-30th-anniversary

2 komentáře

    • Bazi on 19. 1. 2021 at 11:49
    • Reakce

    Už se těším, hlavně na odměny ve stylu ZTQ nebo soudruzi vymyslí něco jiného ?

    1. Nechme se překvapit 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.